Polskie akcenty w grach wideo

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

MEDAL OF HONOR: WARFIGHTER

Medal of Honor to kolejna seria, zaczynająca od gier rozgrywanych w czasach II Wojny Światowej. Electronic Arts podobnie jak Activision wielokrotnie pomijał polskie wątki, skupiając się na innych narodowościach. Gracze z kraju znad Wisły musieli czekać aż do 2012 roku, kiedy to Elektronicy postanowili złożyć laurkę polskim jednostkom wojskowym. Medal of Honor: Warfighter przeniesiony został do współczesności, kiedy podczas walk zbrojnych duża rolę odgrywają siły specjalne, zbudowane z niewielkich oddziałów.

Medal of Honor_Ekspert Ceneo

Amerykanie mają Navy SEALs, Brytyjczycy korzystają z usług SAS, a Polacy mogą być dumni z GROMu (Grupy Reagowania Operacyjno Manewrowego). To właśnie dla tej rodzimej jednostki znalazło się miejsce na wirtualnym froncie. Co prawda, w trybie kampanii nie mamy możliwości grania żołnierzami GROMU, ale za to możemy razem z nimi brać udział w walce podczas jednej z misji. Natomiast w trybie multiplayer istnieje opcja wyboru żołnierza w mundurze polskich sił zbrojnych.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz