Polski Frostpunk zalicza kolejny poślizg

0

Premiera przesunięta na pierwszy kwartał 2018 roku.

Twórcy This War of Mine ogłosili, że Frostpunk nie ukaże się w 2017 roku, jak zakładano, ale dopiero w pierwszym kwartale 2018 roku. To nie pierwszy raz, kiedy 11 bit studios przekłada premierę swojej nowej gry. Zapowiedziany w 2016 roku Frostpunk miał ukazać się jeszcze w tym samym roku, później datę premiery przełożono na początek 2017 roku, a następnie jego koniec. Powodem przesunięcia premiery była tym razem nie chęć jak najlepszego dopracowania gry, ale plany wydawnicze.

„Decyzja podyktowana jest chęcią przeprowadzenia równoczesnej premiery gry na siedmiu rynkach i odpowiednio w siedmiu wersjach językowych (polski, angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, chiński oraz hiszpański)” – napisano w komunikacie. „Ponadto Frostpunk na kluczowych rynkach obecny będzie zarówno w wersji cyfrowej, jak i (…) wydaniu pudełkowym. Szersza obecność w dniu premiery zwiększa, zdaniem zarządu spółki, potencjał komercyjny i sprzedażowy gry” – dodano.

Akcja Frostpunka toczy się w skutym lodem, post-apokaliptycznym świecie, w którym jedyną bronią w walce z przejmującym zimnem są silniki parowe. Do zadań zarządcy osiedla będzie należała nie tylko rozbudowa jego infrastruktury, ale także troska o los mieszkańców. Pod koniec sierpnia 11 bit studios opublikowało pierwszy materiał z rozgrywki w Frostpunk, który możecie obejrzeć tutaj.

Źródło: PAP

 
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz