PlayStation Plus vs Games with Gold – listopad 2018

0

Poniżej znajdziecie porównanie listopadowych ofert PlayStation Plus i Games with Gold.

W ubiegłym miesiącu żadna ze stron nie powaliła swoich subskrybentów na kolana. Mimo to, oferta przygotowana przez Microsoft prezentowała się trochę lepiej, dzięki czemu w pełni zasłużenie odniosła zwycięstwo. W listopadzie jest znacznie lepiej, można wręcz powiedzieć, że jest bardzo dobrze.

OFERTA PLAYSTATION PLUS – LISTOPAD 2018

Sony postanowiło zrehabilitować się po niezbyt udanym październiku oddając w ręce graczy kilka naprawdę interesujących produkcji. Głównymi tytułami w tym miesiącu są Yakuza Kiwami oraz Bulletstorm: Full Clip Edition. Obie gry są warte uwagi, dlatego jeśli jeszcze nie mieliście okazji ich ograć, to koniecznie nadróbcie zaległości. Polecam przede wszystkim Yakuzę, ponieważ jest to pełnoprawny remake pierwszej odsłony, więc może służyć za dobry start do rozpoczęcia swojej przygody z tą fantastyczną serią. Remaster Bulletstorma nie był jakiś rewelacyjny, ale sama gra już na poprzedniej generacji konsol potrafiła zapewnić kilka godzin świetnej rozgrywki.

Reszta gier udostępnionych w listopadowym PlayStation Plus to niestety niezbyt interesujące zapychacze. Jackbox Party Pack 2 to zestaw ośmiu minigierek, Arkedo Series to stylizowana na retro platformówka, która w sumie wygląda całkiem ciekawie. W obie produkcje zagrają wyłącznie posiadacze PlayStation 3. Osoby trzymające w domu Vitę i PS4 dostaną ponadto dostęp do Burly Men At Sea i Roundabout. Pierwszy tytuł to niezależna przygodówka czerpiąca garściami z visual noveli, natomiast drugi to kolejny indyk, w którym sterujemy niesforną limuzyną. Jak widać, oprócz dwóch dań głównych, Sony raczej nie zaszalało z rozpieszczeniem innych platform.

1. Yakuza Kiwami – PS4
2. Bulletstorm: Full Clip Edition – PS4
3. Jackbox Party Pack 2 – PS3
4. Arkedo Series – PS3
5. Burly Men At Sea – PS Vita, PS4
6. Roundabout  – PS Vita, PS4

OFERTA GAMES WITH GOLD – LISTOPAD 2018

Microsoft nie pozostał dłużny konkurencji. W tym miesiącu, gigant z Redmond postawił przede wszystkim na znane produkcje, które doskonale znają gracze z całego świata. Jedynie Race of the Sun na Xbox One jest niszowym tytułem, ale to i tak nie przeszkodziło mu w otrzymaniu swego czasu bardzo wysokich ocen od recenzentów (średnia 84/100 na Metacritic). Najważniejszą grą listopadowego rzutu jest jednak bez wątpienia Battlefield 1. Część z Was stwierdzi, że „przecież grę w promocjach można kupić nawet za 30 zł”, ale tak naprawdę, jakie to ma znaczenie? Mieć, a nie mieć kasy w portfelu, to zawsze wygrana. Produkcja DICE to nadal bardzo udany tytuł, obok którego nie można przejść obojętnie. Tylko, czy był to dobry ruch przed premierą Battlefielda V?

W przypadku Xboksa 360 również możemy mówić o interesujących pozycjach. Pierwszym tytułem dostępnym od 1 do 15 listopada został Assassin’s Creed – starusieńka już gra Ubisoftu, będąca prawdziwym krokiem milowym dla branży gier. Czy dobrym, czy złym, to już temat na dłuższą dyskusję. Jedno jest pewne – w dniu premiery, pierwszy Asasyn był niezwykle grywalną i na swój sposób innowacyjną grą. Tego nie można powiedzieć niestety o drugim tytule, czyli Dante’s Inferno. Electronic Arts chciało swego czasu stworzyć markę, mogącą konkurować z God of Warem. Nie do końca wyszło tak jak trzeba, ale i tak gra bazująca na dziele Dantego Alighieriego miała swoje mocne strony. Porządny slasher, coś dla fanów gatunku.

1. Battlefield 1 – XONE
2. Race of the Sun – XONE
3. Assassin’s Creed – X360, XONE
4. Dante’s Inferno – X360, XONE

PODSUMOWANIE

Jako posiadacz konsoli Sony, jestem bardzo zadowolony z udostępnienia w PlayStation Plus remake’u pierwszej odsłony Yakuzy. Gra jest świetna, więc z chęcią odpalę ją jeszcze raz, żeby przypomnieć sobie fabułę. Bulletstorm również jest naprawdę udaną produkcją, ale jakoś średnio chce mi się do niej wracać. Jestem natomiast zachwycony udostępnieniem Battlefielda 1 w Games with Gold. Nie wiem, czemu Electronic Arts zgodziło się na to w miesiącu premiery kolejnej odsłony, ale widocznie był w tym jakiś większy plan. Nie zmienia to faktu, że osoby, które nie planują kupić Battlefield V, w końcu mogą nadrobić poprzednią odsłonę. Swego czasu wystawiłem jej praktycznie maksymalną ocenę w recenzji, dlatego z całego serca polecam sprawdzić ten tytuł. Pomimo mojej sympatii do gier z PlayStation 4, nie wyobrażam sobie, żeby w tym miesiącu wygrana nie trafiła w ręce Microsoftu.

UBIEGŁE MIESIĄCE:
2018: STYCZEŃ, LUTY, MARZEC, KWIECIEŃMAJ, CZERWIEC, LIPIEC, SIERPIEŃ, WRZESIEŃ, PAŹDZIERNIK
2017: STYCZEŃLUTYMARZECKWIECIEŃMAJCZERWIECLIPIECSIERPIEŃWRZESIEŃPAŹDZIERNIKLISTOPADGRUDZIEŃ
2016: SIERPIEŃWRZESIEŃPAŹDZIERNIKLISTOPADGRUDZIEŃ

Autor: Łukasz Morawski

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz