PlayStation 4 w liczbach, rewelacyjna sprzedaż Spider-Mana

1

Sony opublikowało oficjalny raport sprzedażowy poświęcony konsoli PlayStation 4.

Japoński gigant ma powody do radości, gdyż ósma generacja konsol to dla Sony kolejny fantastyczny okres. Z oficjalnego raportu wynika, że na przestrzeni wszystkich lat występowania na rynku PlayStation 4 (premiera odbyła się w 2013 roku), urządzenie trafiło do 91.6 mln użytkowników – stan ten obowiązywał do 31 grudnia ubiegłego roku. Okres świąteczny również należy traktować jako sukces, ponieważ w tym czasie rozeszło się aż 5.6 mln egzemplarzy konsoli.

Sony podzieliło się również ciekawymi statystykami dotyczącymi gier. Z raportu wynika, że łącznie sprzedano aż 876 milionów oryginalnych kopii gier dystrybuowanych zarówno w wersji pudełkowej, jak i cyfrowej. Co ciekawe, aż 50.7 mln produkcji zakupiono w ubiegłorocznym okresie świątecznym. Nie podano dokładnie, jakie przyniosło to zyski, ale po ilości sprzedanych tytułów i konsol, można wywnioskować, że nie mówimy o małych kwotach.

Dane udostępnione przez japońską firmę pokazują także jak ogromne znaczenie dla PlayStation 4 mają gry ekskluzywne. Marvel’s Spider-Man zadebiutował we wrześniu ubiegłego roku. Do 25 listopada 2018 r. najnowsze dzieło studia Insomniac Games rozeszło się w ponad 9 mln kopii. Nic dziwnego, wszakże gra była rewelacyjna, o czym pisałem w recenzji.

Źródło: Sony [Informacja prasowa]

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja1 komentarz

Zostaw komentarz