PlayStation 4 w końcu zostało zaktualizowane do wersji 4.50

1

Nowa łatka przyniosła dużo ciekawych zmian.

Użytkownicy konsol Sony od dłuższego czasu czekają na nową aktualizację, która miała wprowadzić do konsoli masę nowości. Uczestnicy beta testów zapewniali, że wprowadzone funkcjonalności sprawdzają się rewelacyjnie, co dodatkowo podgrzewało atmosferę. Od dzisiaj wszystko możemy sprawdzać osobiście, gdyż producent konsoli udostępnił łatkę wszystkim posiadaczom PlayStation 4.

Zmiany wprowadzone w wersji 4.50 prezentują się następująco:

 • Teraz możesz użyć urządzenia pamięci masowej USB, aby instalować na nim lub przenosić na nie aplikacje z pamięci masowej systemu PS4.
  Korzystaj z urządzenia pamięci masowej USB, które spełnia następujące warunki – zewnętrzny dysk twardy, standard USB 3.0 lub nowszy, pojemność minimalna 250 GB, maksymalna – 8 TB, wybierz (Ustawienia) > [Urządzenia] > [Urządzenia pamięci masowej USB], wybierz podłączone urządzenie USB, a następnie sformatuj je, by korzystać z niego jako z dodatkowej pamięci masowej.
 • Menu podręczne jest teraz jeszcze łatwiejsze w obsłudze.
  Funkcje imprez, takie jak tworzenie i dołączanie do imprez, jeszcze łatwiej jest teraz obsługiwać z menu podręcznego.
 • Przeprojektowaliśmy powiadomienia.
  Wszystkie powiadomienia pojawiają się teraz na jednej liście.
 • Jeżeli korzystasz z funkcji Gra zdalna na komputerze PC z systemem Windows, komputerze Mac, smartfonie lub tablecie Xperia, możesz wykorzystywać mikrofon tego urządzenia do prowadzenia rozmów głosowych w imprezach.
 • Możesz zmieniać tło ekranu głównego i ekranu funkcji, używając zrzutów ekranu.
  Wybierz (Ustawienia) > [Motywy] > [Wybierz motyw] > [Niestandardowy].
 • Możesz teraz przesyłać zrzuty ekranu bezpośrednio do strumieni aktywności, takich jak [Co nowego].
  Naciśnij przycisk SHARE, wybierz [Zrzut ekranu], a następnie wybierz [Aktywności] jako miejsce docelowe przesyłania. Możesz także oznaczać gry i innych graczy.
 • Możesz przesyłać animowane pliki GIF do aktywności i aplikacji społecznościowych.
 • Twój stan wyświetla się jako Mobilny, gdy wpiszesz się w aplikacji takiej, jak PlayStation App, nawet jeśli nie ma Cię w pobliżu Twojego systemu PS4. Oznacza to, że możesz komunikować się ze znajomymi.
 • Możesz oznaczyć imprezę jako publiczną lub prywatną nawet po jej utworzeniu.
  Wybierz (Impreza) > [Ustawienia imprezy] > [Prywatność imprezy].
 • PlayStation VR obsługuje teraz treści Blu-ray 3D.

Informacje odnośnie innych nowości wprowadzonych w łatce znajdziecie na oficjalnej stronie Sony. Warto również zaznaczyć, że w przypadku PlayStation 4 Pro, w ustawieniach systemowych dodano opcję „Tryb turbo” zwiększającą liczbę klatek na sekundę w grach, które zostały wydane przed premierą ulepszonej konsoli. Jak to się sprawdza w praktyce? To już trzeba przetestować samemu.

Źródło: Sony PlayStation

 
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja1 komentarz

Zostaw komentarz