PlayStation 4 odnotowało udany okres świąteczny

0

Sony ponownie ujawnia liczbę sprzedanych egzemplarzy.

Pod koniec listopada informowaliśmy, że PlayStation 4 trafiło do trzydziestu milionów domów na całym świecie. Według raportu udostępnionego przez Sony wynika, że od początku grudnia do 3 stycznia sprzedało się 5,7 miliona konsol. Łączna liczba sprzedanych egzemplarzy wynosi obecnie 35,9 miliona.

W okresie świątecznym zakupiono również ogromną ilość gier dedykowanych PlayStation 4. Gracze przygarnęli trzydzieści pięć milionów kopii najróżniejszych tytułów. Osiągnięty wynik skomentował prezes Sony Computer Entertainment, Andrew House:

Jesteśmy szczęśliwi, że tak wielu klientów wybrało PlayStation 4 jako najlepszą konsolę do grania w czasie świąt. Społeczność PS4 rośnie bardziej niż kiedykolwiek.

Sony poinformowało także, że usługę PlayStation Plus wykupiło sześćdziesiąt procent więcej użytkowników niż w 2014 roku. Jednocześnie przypominamy, że styczniowa aktualizacja oddaje w ręce graczy m.in. takie tytuły jak Hardware: Rivals oraz Grim Fandando Remastered.

Źródło: SCEI

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz