Płatności mobilne Apple

0
fot. YouTube
fot. YouTube

Apple prowadzi rozmowy z największymi producentami kart kredytowych. Celem jest uruchomienie ich pierwszej mobilnej platformy płatniczej.

Premiera nowego systemu płatności ma zbiec się w czasie z premierą iPhone’a 6. Ideą całego przedsięwzięcia jest dostarczenie użytkownikom systemów iOS szybkiej i wygodnej metody płatności za multimedia nabywane w cyfrowych sklepach Giganta z Cupertino i nie tylko. Co ciekawe, obsługa płatności ma odbywać się za pośrednictwem Bluetooth i WiFi, nie natomiast przy użyciu technologii NFC. Według ostatnich doniesień VISA już współpracuje z Apple nad projektem.

Według proponowanego rozwiązania, informacje związane z kontem bankowym użytkownika zostaną sprzężone z portfelem Apple’a. Bezpieczeństwo ma zapewnić technologia podobna do tej, która w iPhone 5S odpowiada za przechowywanie informacji z czytnika linii papilarnych (czyli wewnątrz procesora Apple A7). Całą kontrolę nad nowym systemem będzie sprawować Gigant z Cupertino.

Na razie nie znamy dokładnych zasad działania tej usługi, jednak najprawdopodobniej zostanie ona zaprezentowana razem z najnowszym modelem iPhone’a już we wrześniu.

Źródło: Techno Buffalo


Adam Szymański

Gracz od piątego roku życia, gdy brat pozwalał mu pogrywać na Commodore 64 oraz Amidze. Przez lwią część życia zagorzały pecetowiec, niestroniący jednak od konsol. Miłośnik otwartych światów i rozwiązań społecznościowych w grach wideo. Obecnie zakochany w marce Nintendo.

Zostaw komentarz