Pierwsza duża aktualizacja dla Windowsa 10

0

Już teraz do pobrania na komputery osobiste i tablety.

Aktualizacja wprowadza szereg poprawek wpływających na wszystkie najważniejsze aspekty platformy. Do najważniejszych należy zaliczyć poprawę wydajności, jak również wzbogacenie wirtualnej asystentki Cortany i przeglądarki internetowej Edge o nowe funkcje.

Microsoft uruchomił ponadto dwie usługi dla firm, którymi są Windows Update for Business i Windows Store for Business. Z kolei Mobile Device Management pozwoli na lepsze zarządzanie urządzeniami z Windowsem 10, a Azure Active Directory Join umożliwi bezpieczne przenoszenie między nimi danych i ustawień.

Windows 10 ma być dla użytkowników synonimem bezpieczeństwa, dlatego Microsoft wyposażył system operacyjny w szereg nowych funkcji, których zadaniem jest ochrona danych. Są to: Credential Guard, Device Guard, Windows Hello i Windows Defender.

Więcej szczegółowych informacji na temat listopadowej aktualizacji znajdziecie tutaj. Warto przypomnieć, że od wczoraj Windows 10 dostępny jest także dla użytkowników konsoli Xbox One, a wkrótce trafi również na wybrane telefony komórkowe.

Źródło: Microsoft

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz