Pierwsza część Total War Saga ukaże się w przyszłym roku

0

Thrones of Britannia skupi się na historii Anglii.

W lipcu tego roku studio Creative Assembly zapowiedziało Total War Saga, serię spin-offów, która skupia się na krótkich, ale ważnych okresach historycznych. Pierwsza gra, Thrones of Britannia, skupi się na Brytanii w czasach rządów Alfreda Wielkiego. Król ten zapisał się na kartach historii jako jeden z najwybitniejszych władców Anglii, dzięki zjednoczeniu królestw Brytanii i stawieniu oporu Duńczykom.

Podczas rozgrywki weźmiemy m.in. udział w heroicznej bitwie króla Alfreda z Duńczykami pod Edington w 878 roku. Mapa w Thrones of Britannia obejmie całą wyspę. W grze pojawi się dziesięć frakcji, m.in. Anglosasi, Wikingowie i celtyckie klany. Tytuł ukaże się w przyszłym roku, a pierwsze fragmenty rozgrywki zobaczymy najprawdopodobniej wiosną. Przy okazji zachęcam was do lektury naszej recenzji ostatniej części serii, którą jest Tota War: Warhammer 2.

Źródło: Creative Assembly

 
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz