Persona 5 trafi na zachód

0

Piąta odsłona najpopularniejszej marki Atlusa doczeka się angielskiej lokalizacji. 

Persona 5 zadebiutuje w Japonii we wrześniu o czym dowiedzieliśmy się około miesiąc temu. Szczęśliwie nie będzie to jedyny rynek, na którym ukaże się gra. Tytuł trafi także do amerykańskich graczy 14 lutego 2017.

Pomimo ogromnej popularności serii poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni, jeszcze do niedawna zachodni fani nie mogli być pewni premiery gry na zachodzie. Wszystko za sprawą niedawnego konfliktu interesów na linii Atlus – NIS America (dotychczasowego wydawcy gier Atlusa w USA i Europie). O ile dystrybucję gier Atlusa w Stanach przejęła firma SEGA, tak na Starym Kontynencie wciąż panuje bezkrólewie. Pocieszający jest jednak fakt, że gra otrzyma angielską lokalizację, a konsole PlayStation 3 i PlayStation 4 nie posiadają blokady regionalnej. Zatem nawet jeśli Persona 5 ostatecznie nie zostanie oficjalnie wydana w Europie, z pewnością będzie chętnie sprowadzana z USA.

Na tym jednak nie koniec przywilejów dla amerykańskich graczy. Persona 5 ukaże się u nich w trzech edycjach:

  • Standardowej
  • Steelbook Edition
  • Take Your Heart Premium Edition

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w USA gra zostanie wydana jedynie w wersji na konsolę PlayStation 4. Japońscy gracze za to otrzymają także wersję na PS3. Przejdźmy jednak do samy wydań. O ile nad wersją standardową nie ma się co rozwodzić, o tyle warto powiedzieć co nieco o pozostałych wariantach. Edycja Steelbook, jak sama nazwa wskazuje, zostanie wydana w specjalnym, metalowym opakowaniu. Ilość jest limitowana, więc niewykluczone, że wariant ten będzie dostępny jedynie w ramach zamówień przedpremierowych.

Persona 5 SteelBook Edition

Take Your Heart Premium Edition to już pełnoprawna edycja kolekcjonerska, która będzie różnić się od odpowiednika japońskiego. W najbogatszym wydaniu znajdziemy torbę na ramię (z herbem liceum, do którego uczęszczają główni bohaterowie), artbook w twardej oprawie, 5-calową pluszową maskotkę Morgany, soundtrack na płycie CD oraz grę w wersji Steelbook Edition.

Persona 5 Take Your Heart Premium Edition

Cykl Persona (będący spin-offem uniwersum Megami Tensei), to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych serii wśród japońskich RPG-ów. Ostatnia część została wydana jeszcze na PlayStation 2 i do dzisiaj pozostaje jednym z największych dokonań japońskiego producenta. Czy Persona 5 podniesie poprzeczkę jeszcze wyżej? Przekonamy się w nadchodzące Walentynki.

Źródło: Polygon.com


Adam Szymański

Gracz od piątego roku życia, gdy brat pozwalał mu pogrywać na Commodore 64 oraz Amidze. Przez lwią część życia zagorzały pecetowiec, niestroniący jednak od konsol. Miłośnik otwartych światów i rozwiązań społecznościowych w grach wideo. Obecnie zakochany w marce Nintendo.

Zostaw komentarz