Persona 5 oficjalnie w Europie

0

Najpopularniejszy spin-off z uniwersum Shin Megami Tensei trafi na Stary Kontynent za sprawą Deep Silver.

W czerwcu tego roku informowaliśmy Was, że Persona 5 będzie miała swoją premierę w USA 14 lutego 2017. Wówczas zakładaliśmy, że nawet jeśli piąta odsłona cyklu nie doczeka się europejskiego wydania, będziemy mogli sprowadzić grę zza oceanu, gdyż PS4 nie posiada blokady regionalnej. Szczęśliwie obejdzie się bez podobnych kombinacji. Deep Silver został nowym wydawcą gier Atlusa w Europie, a w jego zaktualizowanym katalogu wydawniczym zagości między innymi Persona 5. Mało tego, Europejczycy również otrzymają możliwość zakupu gry w edycji kolekcjonerskiej, tzw. „Take Your Heart Edition”. Na razie jednak nie wiadomo czy europejska wersja gry trafi do sklepów w tym samym czasie, co w USA.

Persona 5 Take Your Heart Premium Edition

Przy okazji zapowiedzi wydania gry w USA, informowaliśmy Was o konflikcie interesów na linii Atlus – NIS America. Dystrybucję gier japońskiego developera w Stanach przejął wówczas amerykański oddział SEGI (który swoją drogą stał się w tamtym czasie również właścicielem developera), jednak przez pewien czas nie mieliśmy żadnych informacji odnośnie Europy. Dzisiaj wiemy już oficjalnie, że dystrybucją wszystkich przyszłych gier Atlusa na naszym kontynencie odpowiadać będzie właśnie Deep Silver. Przy okazji niedawno zakończonych targów E3 2016 poznaliśmy także intro do najnowszej odsłony serii.

Persona to jedna z najbardziej docenianych przez graczy i recenzentów serii japońskich RPG-ów. Ostatnia część została wydana jeszcze na PlayStation 2 i do dzisiaj pozostaje jednym z największych dokonań japońskiego producenta. Poprzednia generacja konsol (X360 i PS3) przyniosła nam za to niezwykle intrygującą Catherine. Sądząc po dotychczas udostępnionych materiałach promocyjnych oraz zapisach z rozgrywki, wiele wskazuje na to, ze Persona 5 podniesie poprzeczkę jeszcze wyżej. Zarówno w Stanach, jak i Europie, ukaże się wyłącznie na PlayStation 4. Oby Europejczycy mieli równie udane walentynki, co Amerykanie.

Źródło: Polygon.com


Adam Szymański

Gracz od piątego roku życia, gdy brat pozwalał mu pogrywać na Commodore 64 oraz Amidze. Przez lwią część życia zagorzały pecetowiec, niestroniący jednak od konsol. Miłośnik otwartych światów i rozwiązań społecznościowych w grach wideo. Obecnie zakochany w marce Nintendo.

Zostaw komentarz