Oprogramowanie systemu 5.50 do PlayStation 4 zapowiedziane!

0

Aktualizacja systemowa zaoferuje kilka nowych, ciekawych opcji.

Największa nowinka skierowana jest w stronę rodziców, którzy chcą kontrolować czas, jaki ich pociechy spędzają przed konsolą od Sony. Wraz z wejściem nowego oprogramowania, w opcjach Kontroli rodzicielskiej pojawi się opcja wyznaczenia dokładnej ilości godzin lub przedziału czasowego, który użytkownik danego konta PSN będzie mógł spędzić na zabawie przy PlayStation 4. Mało tego! Rodzice będą mieli możliwość monitorowania z poziomu komputera lub smartfona, jaki tytuł jest aktualnie ogrywany przez ich pociechę. Również przy pomocy tych urządzeń uda się automatycznie wylogować konkretnego użytkownika objętego kontrolą rodzicielską lub przydzielić mu dodatkowy czas na rozgrywkę.

Nowości dotkną też zakładkę biblioteki. Od wejścia aktualizacji, pojawią się tam kolejne foldery. To PS4, w którym pokazane będą wszystkie gry oraz aplikacje, zainstalowane na danej konsoli oraz dedykowane użytkownikom korzystającym z urządzenia (okraszone nazwą i awatarem konta), w których pokazane będą wszystkie zakupy przypisane do konkretnego PSN ID. Możliwe będzie też, aby konkretne elementy biblioteki poukrywać, żeby nie zajmowały miejsca na liście, natomiast przy grach, zdobytych w ramach usługi PlayStation Plus, pojawi się stosowna ikonka, która opatrzona zostanie kłódką, gdy skończy się okres subskrypcji.

Co jeszcze? W ustawieniach konsoli pojawi się nowa opcja, skierowana do posiadaczy PS4 Pro, którzy nie mają telewizora obsługującego rozdzielczość 4K. „Tryb supersamplingu”, bo tak będzie nazywać się ta opcja, pozwoli uzyskać usprawnioną grafikę w grach opatrzonych symbolem PS Pro Enhanced, również na telewizorach Full HD. Obraz 4K, w tym przypadku, będzie skalowany w dół, przy zachowaniu jak największej jakości wyświetlanego obrazu. Co ciekawe, zapowiedziane zostało, że różnicę będzie można odczuć też w grach, które nie były podkręcane pod najnowszą wersję konsoli Sony.

Poniżej macie listę pozostałych nowości, które zaoferuje aktualizacja 5.50:

  • możliwość wgrania własnej tapety do menu konsoli przy pomocy Pendrive’a
  • więcej opcji konfiguracji zakładek turniejowych
  • dodatkowe opcje w „Menu podręcznym”, dotyczące odtwarzania muzyki
  • usprawnienie zakładki powiadomień
  • dodanie opcji słuchania muzyki w tle w usłudze PS Now
  • kilka drobniejszych modyfikacji

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się testy nowej łatki systemowej, do której dostęp mają teraz gracz objęci programem beta-testów. Ci, którzy do niego przynależą, powinni na swoim mailu znaleźć instrukcje, jak ową aktualizację zainstalować. Reszta posiadaczy PlayStation 4 będzie musiała jeszcze troszkę poczekać na te usprawnienia. A, nie ma co ukrywać, jest na co czekać, bo lista zmian prezentuje się wyjątkowo ciekawie.

Źródło: PlayStation.Blog

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Zostaw komentarz