Oculus Rift – cena

0

Cena konsumenckiej wersji urządzenia nie spodoba się wielu graczom.

Oculus Rift w wersji użytkowej, trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale przyszłego roku. Do tej pory nie pojawiły się oficjalne dane dotyczące kwoty, jaką przyjdzie nam zapłacić za gogle.

Redakcja Road Tovr postanowiła spytać pomysłodawcę projektu – Palmera Luckeya, czy cena Oculus Rifta zbliżona będzie do 350 dolarów. W odpowiedzi otrzymali następującą wypowiedź:

Mówiąc całkowicie szczerze: właśnie w tej okolicy jesteśmy, ale… cena będzie jednak wyższa. Powodem tego jest fakt, iż w ostatecznej wersji Oculusa zastosowaliśmy dużo nowej technologii, która nie występowała w wersjach DK1 i DK2 [Development Kit – przyp. red.]

Wszystko wskazuje na to, że konsumencka wersja może kosztować nawet 400 dolarów. Najbliższe miesiące powinny zweryfikować tę informację. Niemniej, warto już zacząć odkładać pieniądze.

Źródło: roadtovr

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz