Oblicza II Wojny Światowej, których unikają gry wideo

2

POPRZEDNIA

POST SCRIPTUM – KILKA SŁÓW OD AUTORA

Jak widać, temat drugiej wojny światowej w grach nie został jeszcze całkowicie przewałkowany. Wciąż jest wiele autentycznych motywów z tamtego okresu, które zwyczajnie zasługują na ich przedstawienie w formie wirtualnej. Może warto więc zrezygnować z kolejnej odsłony lądowania na plaży Omaha i postawić na coś nowatorskiego? To już jest pytanie do twórców.

Zastanawiam się też czy znacie jakieś produkcje, które zahaczają o powyższe tematy. Nie wykluczam, że mogło tak być, bo – przyznaję się bez bicia – nie ograłem wszystkich gier świata o tematyce drugo wojennej. Jednego jestem przekonany – na pewno nie jest ich wiele. Jestem też ciekawy czy znacie jakieś oblicza drugiej wojny, o których warto byłoby zrobić grę. Będę bardzo wdzięczny za feedback w komentarzach.

POPRZEDNIA

 
1 2 3 4 5 6 7 8

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Dyskusja2 komentarze

  1. Wojna w Finlandii była poruszana w polskiej grze Enemy Front, natomiast wojna japoński chińska o ile mnie pamięć nie myli była częścią kampanii japońskiej w Man of War(choć głowy nie dam za to)

  2. Stalin nie był większym zbrodniarzem od Hitlera. Gdyby Hitler był gotowy na kolokaust już w 1933 roku to już by zabił z dwa-trzy razy więcej. Do tego Hitler był o wiele bardziej brutalny (ustępował chyba tylko Pol Potowi i swojemu japońskiemu klonowi Hidekiemu Tojo) od Stalina

Zostaw komentarz