Obcy: Izolacja – powstanie kontynuacja?

0

Jeden z twórców gry ma co do tego wątpliwości.

Prezes studia Creative Assembly, Tim Heaton udzielił kilka dni temu wywiadu serwisowi Games Industry, w którym wypowiedział się na temat gry Obcy: Izolacja. Według niego, produkcja była finansowym nieporozumieniem:

2,1 miliona sprzedanych kopii? To nie wystarczyło. Czy jestem z tego powodu zadowolony? Oczywiście, że mnie to nie cieszy. Uważam, że nie spełniliśmy oczekiwań w Ameryce. Myślę, że gatunek nie zaciekawił publiki, która pozwoliłaby nam usprawiedliwić koszta. 2 miliony są w porządku, jasne – trzeba to zaznaczyć – ale do samego końca byliśmy niepewni, czy wybijemy się na szersze wody, czy nie.

Zaznaczył również, że niechętnie chce przystępować do prac nad drugą odsłoną produkcji:

Powstanie Obcego: Izolacji 2 nie jest wykluczone, ponieważ jesteśmy bardzo dumni z pierwszej części i mamy więcej do powiedzenia w tym temacie. Ale czy naprawdę chcemy wydać dużą ilość pieniędzy, by ledwo zwróciły się nam koszta lub żeby nawet nieco stracić? To nie leży w interesach Segi, która ma zresztą w portfolio wiele innych wspaniałych gier, które przynoszą konkretne zyski.

Obcy: Izolacja był produkcją posiadającą pewne wady, jednakże dla miłośników horrorów i ksenomorfa, dzieło Creative Assembly nadrabiało klimatem i poczuciem grozym. Kontynuacja byłaby w tym przypadku wielce wskazana, niestety Sega nieprędko zdecyduje się na sfinansowanie projektu.

Źródło: PlayStationLifeStyle

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz