Nvidia wypuści pierwsze karty z serii 11xx już w przyszłym miesiącu?

0

Po dwóch latach czekania.

Seria wycieków sugeruje, że najnowsze karty GeForce mogą być tuż za rogiem, a pierwsza z nich, 1180, może ukazać się 30 sierpnia. Nie dostaliśmy jeszcze żadnego oficjalnego potwierdzenia, ale wedle doniesień Nvidia ma zaprezentować swoje najnowsze GPU na sympozjum Hot Chips 20 sierpnia, co może sugerować, że w tym samym czasie dojdzie do prezentacji samych kart.

W zbliżonym terminie odbywa się też Gamescom, można się więc spodziewać, że jeżeli faktycznie zobaczymy nowe GeForce, pojawią się one także na największym europejskim święcie graczy. Informacja o możliwej premierze kart wydaje się być zgodna z innymi doniesieniami na temat Nvidii, które pojawiły się parę tygodni temu – wiele wskazuje na to, że producent nieco przeszacował zainteresowanie bieżącą linią i spore ilości kart wróciły do magazynów od dystrybutorów nie będących w stanie zbyć dostępnego towaru. W takiej sytuacji wypuszczenie nowych kart i bardziej „naturalna” obniżka cen linii 10XX byłaby dla „zielonych” znacznie bardziej korzystna.

Źródło: PCGamesN

Artur Cnotalski

Gra od kiedy pamięta. PCtowiec, który nie boi się konsol ani urządzeń przenośnych. Kiedy nie siedzi przy komputerze, prawdopodobnie gra w planszówki lub "papierowe" RPG.

Zostaw komentarz