Niesamowity superkomputer Nvidii

0

Cena wynosi „zaledwie” 129 000 dolarów.

DGX-1, bo tak brzmi nazwa superkomputera, powstał w celu pogłębiania wiedzy i „rozwiązywanie problemów, które wcześniej wydawały się niemożliwe do rozwiązania”. Dzięki pełnej integracji sprzętu i oprogramowania będzie to znacznie szybsze i łatwiejsze.

Urządzenie jest wyposażone w dwa superwydajne procesory Xeon, osiem układów graficznych Tesla P100 i 7 TB pamięci SSD. Moc obliczeniowa DGX-1 jest naprawdę imponująca i może przyprawić o zawrót głowy, wynosi bowiem 170 teraflopów! Równie niesamowita, co specyfikacja techniczna, jest cena komputera, która opiewa na astronomiczną kwotę 129 000 dolarów.

Pierwsze egzemplarze, której zejdą z linii produkcyjnej, powędrują do 10 uniwersytetów, w tym MIT, Stanford, NYU i Berkeley. DGX-1 będzie również kluczowym komponentem systemu nauczania dla sztucznej inteligencji stosowanej w autonomicznych samochodach.

Źródło: Engadget, Nvidia


Dawid Sych

Indiana Jones i nerd w jednym. Zawsze wszystko wie i zawsze we wszystkim ma rację, więc lepiej nie wchodzić z nim w polemikę. Amator nowych technologii, dobrych książek i seriali.

Zostaw komentarz