Nowy tryb blokady dla Androida

0

Google wprowadza nowy tryb inteligentnej blokady, który ma utrudnić złodziejom dostęp do przechowywanych w smartfonie danych.

„On-Body Detection” wykorzystuje akcelerometr do określenia, czy urządzenie znajduje się w ręku lub kieszeni właściciela i blokuje je, kiedy wykryje, że tak nie jest. Jeżeli zostawimy smartfona na stole w kawiarni, automatycznie zostanie on zablokowany, utrudniając dostęp do danych.

 Po podniesieniu smartfona konieczne jest jego manualne odblokowanie. „On-Body Detection” nie jest w stanie wykryć, czy przekazujemy urządzenie komuś innemu, dlatego jeżeli oddamy je innej osobie odblokowane, nie nastąpi automatyczna blokada.

Za: Android Police
Za: Android Police

Pierwszym smartfonem, który otrzymał nowy tryb blokady jest Nexus 4 z Androidem w wersji 5.0.1 na pokładzie. Google udostępnia go już na kolejnych urządzeniach. Obecnie posiada go już większość Nexusów.

Źródło: Android Police

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz