Nowy tryb blokady dla Androida

0

Google wprowadza nowy tryb inteligentnej blokady, który ma utrudnić złodziejom dostęp do przechowywanych w smartfonie danych.

„On-Body Detection” wykorzystuje akcelerometr do określenia, czy urządzenie znajduje się w ręku lub kieszeni właściciela i blokuje je, kiedy wykryje, że tak nie jest. Jeżeli zostawimy smartfona na stole w kawiarni, automatycznie zostanie on zablokowany, utrudniając dostęp do danych.

 Po podniesieniu smartfona konieczne jest jego manualne odblokowanie. „On-Body Detection” nie jest w stanie wykryć, czy przekazujemy urządzenie komuś innemu, dlatego jeżeli oddamy je innej osobie odblokowane, nie nastąpi automatyczna blokada.

Za: Android Police
Za: Android Police

Pierwszym smartfonem, który otrzymał nowy tryb blokady jest Nexus 4 z Androidem w wersji 5.0.1 na pokładzie. Google udostępnia go już na kolejnych urządzeniach. Obecnie posiada go już większość Nexusów.

Źródło: Android Police

Dawid Sych

Indiana Jones i nerd w jednym. Zawsze wszystko wie i zawsze we wszystkim ma rację, więc lepiej nie wchodzić z nim w polemikę. Amator nowych technologii, dobrych książek i seriali.

Zostaw komentarz