Nowy Need for Speed z fotorealistyczną grafiką

0

Możliwości silnika gry robią niesamowite wrażenie.

Oprawa graficzna najnowszej odsłony serii Need for Speed budzi sporo emocji. Wszystko za sprawą silnika Frostbite, który umożliwia generowanie fotorealistycznej grafiki. Nie wierzycie? Przekonajcie się na własne oczy.

Zespół Ghost Games, który odpowiada za nowy NFS, zestawił ze sobą zdjęcia i grafiki wykonane na silniku gry. Efekt jest porażający, ponieważ na pierwszy rzut oka trudno odróżnić zdjęcie od grafiki komputerowej.

Need for Speed - porównanie grafiki komputerowej i zdjęć
Need for Speed – porównanie grafiki komputerowej i zdjęć

Naszym celem w tym procesie było wykorzystanie funkcji Physically Based Rendering (PBR) silnika Frostbite, która umożliwia wierne odtworzenie prawdziwych materiałów, powierzchni i oświetlenia, dzięki czemu możemy uzyskać obraz przypominający rzeczywistość – mówi Bryn Alban, dyrektor artystyczny odpowiedzialny za pojazdy.

Pytanie, czy finalna wersja gry będzie mogła pochwalić się równie realistyczną oprawą graficzną. Premiera nowego Need for Speed zaplanowana jest na 3 listopada. Gra zawita na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Źródło: VG24/7

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz