Nowy e-czytnik Kindle na horyzoncie

0

Jeff Bezos zapowiedział ósmą generację urządzenia.

Za pośrednictwem Twittera Jeff Bezos ogłosił, że już wkrótce zobaczymy kolejną – ósmą – generację e-czytnika Kindle. Na chwilę obecną nie wiadomo zupełnie nic na temat urządzenia, ale prezes Amazon.com zapowiada, że będzie to sprzęt z najwyższej półki.

Kindle Voyage został pokazany pod koniec 2014 roku, z kolei Kindle Paperwhite 3 pojawił się na rynku w połowie 2015 roku, dlatego nie dziwi, że wkrótce ujrzymy kolejną generację e-czytnika. Pytanie, czym Jeff Bezos i Amazon zaskoczą nas tym razem.

Wzrost popularności tabletów przyczynił się do spadku zainteresowania e-czytnikami. Mimo to, większość pasjonatów nadal preferuje te drugie, głównie ze względu na ekrany e-ink, które znacznie mniej męczą wzrok i zużywają dużo mniej energii niż na przykład wyświetlacze LCD.

Źródło: Twitter


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz