Nowy dotykowy Office

0
Word_UI_1992x1172
fot.: windowscentral.com

Nowe wersje programów Word, Excell i PowerPoint, dostępne są w Sklepie Windows w wersji Technical Preview systemu Windows 10.

W dniu wczorajszym, użytkownicy programu Windows Insider otrzymali możliwość pobrania wersji beta przygotowywanej odsłony pakietu biurowego Microsftu. Dotykowy interfejs w poprzedniej wersji Office był niezbyt przyjazny dla użytkownika, a tym samym nie stanowił realnej alternatywy. Wedle firmowych zapowiedzi ten stan rzeczy ma ulec zmianie.

Excel_UI_900x530
fot.: windowscentral.com

Trzeba przyznać, że nowy pakiet biurowy pojawia się w odpowiednim momencie, bo obserwując działania firmy można było odnieść wrażenie, że Microsoft trochę zaniedbał własny system na rzecz rozwoju aplikacji przeznaczonych na Androida oraz iOS.

OneNote_UI_900x530
fot.: windowscentral.com

Dzięki wdrażanym zmianom niebawem każdy, nawet podstawowy sprzęt, na którym tylko uruchomimy Windows 10 i pobierzemy aplikację Office ze Sklepu Windows, stanie się pełnoprawną maszyną do pracy biurowej lub nauki. Jest to poważne zagrożenie dla choćby Chromebooków, które w tej sytuacji tracą racje bytu jako tańsza alternatywa dla komputerów z Windowsem. Wygląda na to, że modyfikacja polityki dotyczącej sztandarowych produktów Microsoftu, wprowadzona po objęciu steru w firmie przez Satyę Nadellę, nareszcie przynosi oczekiwane rezultaty.

PowerPoint_UI_900x525
fot.: windowscentral.com

Poza nowym, dotykowym pakietem Microsoft zapowiedział wczoraj również odświeżoną wersję zestawu narzędzi biurowych przeznaczonych do poważniejszych zastosowań oraz przystosowanych do obsługi myszką i klawiaturą. Office 2016 ma pozostać aplikacją tego samego typu co wersja 2013, ale według zapowiedzi nie będzie oferowana za darmo jak jego dotykowy odpowiednik. Według oficjalnych doniesień prace są już na zaawansowanym etapie i w najbliższych miesiącach powinniśmy otrzymać więcej szczegółów.

Outlook_UI_900x530
fot.: windowscentral.com

Źródło: windowscentral.com, Office blog

Wielki fan nowych technologii i gier wideo. Dzieciństwo spędził na niszczeniu padów od Pegasusa i innych podróbek NES-a. Redakcyjny fanboy Microsoftu i samozwańczy autorytet w dziedzinie Windows Phone. Wielbiciel wszelkiego rodzaju fantasy i science fiction. Tłumacz z zawodu, historyk z zamiłowania.

Zostaw komentarz