Nowy Assassin’s Creed z wyborem płci i… opcjami dialogowymi

0

Jak u wujka Geralta!

Ubisoft zaserwował nam co prawda zaledwie skromną zajawkę nowego, osadzonego w starożytnej Grecji Assassin’s Creeda obiecując więcej na tegorocznej konferencji podczas E3, ale Kotaku wzbogaciło ją o fenomenalne informacje z przecieku. Jedną z najważniejszych jest fakt, że studio najwyraźniej wreszcie rozprawiło się z gigantycznym problemem, jakim jest modelowanie kobiecych postaci (tak, wiemy, że pierwsze sygnały w tej kwestii dało nam już w Syndicate, ale kto tę grę pamięta?) i pozwoli nam wybrać płeć bohatera na początku gry.

Drugą, równie ciekawą informacją jest fakt, że nowa odsłona, zatytułowana Odyssey wprowadzi do gry RPGowe opcje dialogowe, pozwalając graczom faktycznie decydować (choć przekonamy się, w jak dużym stopniu) o przebiegu rozmów. Wygląda też na to, że nie będziemy wcielać się w Bayeka ani Ayę tylko nowych bohaterów, patrząc jednak na wydarzenia z Origins można podejrzewać, że ubiegłoroczny protagonista będzie w całej opowieści obecny. Gra ma ukazać się w roku fiskalnym 2019, który kończy się w marcu przyszłego roku, więc premiera na jesieni wydaje się bardziej niż prawdopodobna.

Źródło: Kotaku


Artur Cnotalski

Gra od kiedy pamięta. PCtowiec, który nie boi się konsol ani urządzeń przenośnych. Kiedy nie siedzi przy komputerze, prawdopodobnie gra w planszówki lub "papierowe" RPG.

Zostaw komentarz