Odświeżony CD Projekt RED

0
fot. Blog CDP.pl
fot. Blog CDP.pl

Studio CD Projekt RED na niecały miesiąc przed targami E3 postanowili podzielić się ze światem nowym logotypem studia.

Twórcy wielokrotnie nagradzanej serii gier o Geralcie z Rivii przygotowują się do największych targów elektronicznej rozrywki, które startują już 9 czerwca w Los Angeles. Zobaczymy wówczas najnowsze materiały z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Studio CD Projekt RED, które powstało w 2002 roku było naturalnym krokiem w rozwoju firmy założonej przez Michała Kicińskiego oraz Marcina Iwińskiego. Wcześniej bowiem spółka zajmowała się jedynie dystrybucją multimediów, a logo spółki pozostało niezmienne aż do teraz.

REDbird, gdyż tak nazywa się nowa maskotka studia, reprezentuje najważniejszą cechę producentów Wiedźmina: nieokiełznanej energii oraz pasji do tworzenia gier wideo.

fot. Blog CDP.pl
fot. Blog CDP.pl

W pewnym sensie jesteśmy rebeliantami i tak jak oni – jesteśmy wolni. Zupełnie jak ptaki. Północny Kardynał (lub REDbird) uosabia te przymioty, które identyfikują nas w branży gier wideo i nadają naszej działalności charakter: niezależność i niezłomność. Staramy się wznosić na wyżyny, mierzymy zaś jeszcze wyżej. – mówi Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED.

Kolor czerwony, z którym tak silnie jesteśmy kojarzeni, współdzielimy z jeszcze jedną istotą: Rarógiem. Pojawiającym się w słowiańskich legendach ognistym ptakiem, mającym przynosić ludziom szczęście oraz pomyślność. I tak jak w nim, i w nas drzemie ogień, źródło siły, pasji, kreatywności. Wszystkiego, co pozwala nam na tworzenie erpegów będących sercem przyświecającej nam filozofii.

Zmiana logotypu studia developerskiego poszła w parze z nowym projektem loga gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, będącego obecnie najambitniejszym projektem studia. Nowym charakterystycznym elementem loga jest maska jednego z przywódców tytułowego Gonu, legendarnego Eredina.

fot. Blog CDP.pl
fot. Blog CDP.pl

Dziki Gon od zawsze postrzegany był jako zwiastun wojny, cierpienia oraz śmierci. Upiorni jeźdźcy o nieznanym pochodzeniu zasiewają w ludzkich sercach strach. Wedle wierzeń posiadają zdolność zniewalania dusz, które następnie włączają do swego przerażającego orszaku. Przybywają zimą, pod osłoną nocy, a ich pojawienie poprzedzane jest zawsze przez zorzę polarną.

Premiera gry Wiedźmin 3: Dziki Gon planowana jest na luty 2015 r.

Źródło: Blog CDP.pl

Adam Szymański

Gracz od piątego roku życia, gdy brat pozwalał mu pogrywać na Commodore 64 oraz Amidze. Przez lwią część życia zagorzały pecetowiec, niestroniący jednak od konsol. Miłośnik otwartych światów i rozwiązań społecznościowych w grach wideo. Obecnie zakochany w marce Nintendo.

Zostaw komentarz