Nokia wraca na rynek smartfonów

0

Fińska firma zajmie się projektowaniem telefonów komórkowych i sprzedażą licencji.

Plotki głoszące, że Nokia powróci na rynek smartfonów, kiedy tylko wygaśnie umowa z Microsoftem, krążą w sieci już od dłuższego czasu. Najnowsze doniesienia są jednak jak najbardziej prawdziwe, ponieważ pochodzą od samego prezesa firmy – Rajeeva Suriego:

Szukamy odpowiednich partnerów biznesowych. Microsoft robi telefony komórkowe. My będziemy je po prostu projektować i licencjonować markę.

Z analogiczną sytuacją mieliśmy do czynienia na początku bieżącego roku, kiedy Foxconn wypuścił na rynek działający pod kontrolą Androida tablet Nokia N1. Tajwańska firma odpowiada za produkcję, marketing, dystrybucję i wsparcie techniczne.

Dział urządzeń przenośnych Nokii został wykupiony przez Microsoft w 2014 roku. Zgodnie z zawartą umową Finowie nie mogą sprzedawać telefonów komórkowych do końca bieżącego roku i udzielać licencji do końca przyszłego roku.

Źródło: Reuters

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz