Nokia mówi „nie” smartfonom

0

Finowie odżegnują się od ostatnich plotek.

Nokia stanowczo zaprzecza niedawnym plotkom jakoby miała w najbliższym czasie powrócić na rynek urządzeń przenośnych z nowymi smartfonami. Sprawa jest na tyle poważna, że Finowie postanowili wydać oficjalne oświadczenie:

Nokia zdaje sobie sprawę z ostatnich doniesień, mówiących, że firma wyraża chęć produkcji telefonów w chińskiej fabryce R&D. Informacje te są fałszywe i zawierają komentarze błędnie przypisywane kierownikom Nokia Networks.

Nokia powtarza, że nie ma obecnie w planach produkcji lub sprzedaży telefonów.

Rok temu Microsoft wykupił dział urządzeń przenośnych Nokii. W myśl zawartej wtedy umowy, Finowie nie mogą sprzedawać telefonów do końca bieżącego roku. Z kolei do końca przyszłego roku nazwa „Nokia” nie może pojawić się na żadnym smartfonie.

To, że Nokia nie ma obecnie w planach produkcji nowych smartfonów, wcale nie oznacza, że nie zmieni się to w przyszłości. Czas pokaże.

Źródło: Nokia

 

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz