Noc żywych trupów, czyli najlepsze gry o zombie ostatnich lat

1

Czy dacie radę przeżyć apokalipsę?

Premiera Resident Evil 7 za pasem, dlatego też postanowiliśmy przyjrzeć się najciekawszym tytułom, których motywem przewodnim jest walka z zombie. Wybór jest ogromny, więc zdecydowałem się na zawężenie pola poszukiwań. Zestawienie tworzą produkcje, które pojawiły się nie wcześniej niż w 2012 roku, dostępne są na PC i konsolach ósmej generacji oraz doczekały się finalnej wersji. Nie brałem też pod uwagę remasterów i remake’ów, chyba że pojawiły się na PlayStation 4 i Xboksie One wkrótce po premierze na poprzedniej generacji konsol. Tytuły wymieniłem w porządku chronologicznym, od najmłodszego do najstarszego. Koniecznie podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami! Tematyka zombie jest popularna nie tylko w grach. Warto sprawdzić także najciekawsze filmy o zombie.

DEAD RISING 4

Najnowsza odsłona cyklu Dead Rising kontynuuje historię opowiedzianą w pierwszej części. Frank West po latach powraca do miasteczka Willamette w stanie Kolorado, które po raz kolejny zostało opanowane przez hordy żywych trupów. Wśród nowości znalazły się nieznane wcześniej gatunki zombie oraz specjalny egzoszkielet zwiększający siłę bohatera. Chociaż tytuł zebrał mieszane recenzje, nadal warto dać mu szansę, może akurat przypadnie Wam do gustu.

DEADLIGHT DIRECTOR’S CUT

Akcja Deadlight toczy się w Seattle w alternatywnej wersji 1986 roku. Miasto zostało opanowane przez żywe trupy, pozostała w nim garstka ludzi walczy o przetrwanie. Protagonistą produkcji studia Tequila Works jest Randall Wayne, jeden z niewielu ocalałych, który w ruinach metropolii próbuje odnaleźć swoją rodzinę. Debiut Deadlight na PC oraz konsoli Xbox 360 miał miejsce w 2012 roku. W sierpniu światło dzienne ujrzała wersja reżyserska gry przeznaczona na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4, której recenzję znajdziecie tutaj. Każdy, kto jeszcze nie grał w Deadlight, koniecznie musi nadrobić zaległości!

KILLING FLOOR 2

Chociaż krwiożerczy przeciwnicy w Killing Floor technicznie nie są zombiakami, spełniają większość warunków przynależności do „gatunku”, stąd decyzja o umieszczeniu tytułu w zestawieniu. Killing Floor rozpoczynał karierę jako mod do Unreal Tournament 2004, a niedawno doczekał się pełnoprawnej kontynuacji. Jeżeli wraz z przyjaciółmi poszukujecie kooperacyjnej strzelanki, a dodatkowo kochacie klimat horrorów klasy B, nie mogliście chyba trafić lepiej. Więcej dowiecie się z recenzji Łukasza.

 
1 2 3
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Dyskusja1 komentarz

Zostaw komentarz