No Man’s Sky nie zmieni tytułu

0

Hello Games wygrało batalię sądową.

Sean Murray z Hello Games poinformował za pośrednictwem Twittera, że studio wygrało trwający trzy lata i prowadzony w sekrecie proces z firmą telekomunikacyjną Sky UK Limited, która ma prawa do nazwy „Sky”. Sprawa była bardzo poważna, ponieważ z powodu tej samej firmy Microsoft zmuszony był zmienić nazwę usługi SkyDrive na OneDrive.

Jupi! W końcu doszliśmy do porozumienia ze Sky (posiadają prawa do słowa ‚Sky’). Możemy nazwać naszą grę No Man’s Sky. 3 lata prowadzonego w sekrecie głupiego prawnego nonsensu w końcu dobiegły końca – czytamy w tweecie.

Pod koniec maja Hello Games ogłosiło, że przesuwa premierę No Man’s Sky na 10 sierpnia. Powodem tej decyzji była chęć jak najlepszego dopracowania gry. Niestety, twórcy nie spotkali się ze zrozumieniem ze strony fanów, z których część groziła im nawet śmiercią.


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz