Nintendo zadziwia podczas konferencji

0

Podczas dzisiejszej konferencji Nintendo zapowiedziało nową konsole, wejście na rynek mobilny oraz program lojalnościowy.

Największym zaskoczeniem jest zmiana strategii i wejście z najgłośniejszymi tytułami na rynek urządzeń mobilnych. Podczas prac nad nowymi grami oraz ich konwersją na  smartfon i tablety ma pomóc przedsiębiorstwo DeNA. Żeby współpraca przebiegała bez przeszkód Satoru Iwata wykupi 10 % udziałów właściciela platformy Mobage, ten z kolei otrzyma 1,2% akcji Nintendo.

fot.: theverge.com
fot.: theverge.com

Dodatkowo w miejsce Nintendo Game Cube ma zostać uruchomiony osobny serwis społecznościowy, który będzie wspierany przez program lojalnościowy.  Żeby dopełnić szczęścia, zapowiedziano nową konsolę o kodowej nazwie Project NX. Niestety, jak twierdzi Satoru Iwata jest jeszcze za wcześnie na ujawnienie jakichkolwiek informacji.

Źródło: theverge.com

Od niemal 7 lat w Ceneo.pl, gdzie jego domeną jest przede wszystkim content produktów. Uwielbia sport, nie tylko z kanapy salonu. Nowości sprzętowe, szczególnie te z rynku chińskiego są jego hobby. Jeśli testuje jakiś sprzęt, to główną uwagę zwraca na wygląd i wytrzymałość. Jeżeli coś nie działa, zawsze może to naprawić młotkiem ;-)

Zostaw komentarz