Nintendo Switch sprzedaje się jak ciepłe bułeczki

0

Dziewięciu z dziesięciu nabywców wraz z konsolą kupiło też nową Zeldę.

Firma analityczna SuperData donosi, że konsola Nintendo Switch rozeszła się do tej pory w liczbie mniej więcej 1,5 miliona egzemplarzy. W Stanach Zjednoczonych sprzedało się 500 000 sztuk, w Japonii 360 000, w Wielkiej Brytanii 85 000, a we Francji 110 000. Większość rozeszła się w ciągu pierwszego tygodnia od premiery. Do końca marca Nintendo planuje sprzedać ponad 2 miliony egzemplarzy.

Aż 89% nabywców konsoli Nintendo Switch zaopatrzyło się też w grę The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Tytuł sprzedał się zatem w liczbie 1,34 miliona sztuk. Japończycy mogą mówić o ogromnym sukcesie. Pytanie jednak czy trend ten będzie trwał dalej? Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku konsolki 3DS, której sprzedaż została skutecznie zahamowana przez brak napędzających ją gier.

Użytkownicy Nintendo Switch raczej nie muszą martwić się o brak dedykowanych konsoli tytułów. Najciekawsze znajdziecie w naszym zestawieniu. Jeżeli nadal zastanawiacie się nad zakupem urządzenia, zachęcamy też do lektury artykułu poświęconego zakupowi Nintendo Switch wraz z akcesoriami.

Źródło: SuperData


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz