Nintendo NX dostępne jeszcze w tym roku?

0

Pojawiły się nowe informacje dotyczące premiery konsoli.

Konsola Nintendo NX cały czas pozostaje wielką niewiadomą. Producent do tej pory nie był zbyt skory do dzielenia się informacjami o sprzęcie, dlatego większość rzeczy dowiadujemy się z przecieków lub plotek. Tym razem sprawa dotyczy oficjalnej daty premiery.

Użytkownicy portalu NeoGAF dotarli do informacji zapewniającej, że produkcją elektroniki i komponentów do NX-a zajmie się tajwański Foxconn. Firma znana jest na całym świecie ze współpracy z takimi gigantami jak Apple, Intel czy Sony, dlatego nawiązanie współpracy z Nintendo nie byłoby wielkim zaskoczeniem.

Jako, że dokument, który trafił w ręce ludzi z NeoGAF dostępny jest wyłącznie w języku chińskim, pojawiły się problemy związane z barierą językową. Istnieją zatem dwie wersje tłumaczenia. W pierwszej, wszystkie informacje pochodzą od kogoś z Nintendo lub Foxconnu. W drugiej natomiast, całość określona została zwykłymi spekulacjami inwestorów. Ostatnie wpisy sugerują, że druga wersja jest bliższa prawdy.

Z przetłumaczonych informacji udało się dowiedzieć, kiedy konsola może trafić do sprzedaży. Z dokumentu wynika, że oficjalna premiera miałaby odbyć się jeszcze w tegorocznym okresie świąt Bożego Narodzenia. Jednocześnie już w czerwcu firma Foxconn uruchomiłaby linie montażowe. Miałoby to duży sens, ponieważ dzięki temu Nintendo mogłoby zaprezentować konsolę na tegorocznych targach E3.

Źródło: NeoGAF

 
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz