Night City i okolice – czego spodziewać się po Cyberpunku 2077?

0

POPRZEDNIA

SIEĆ

Świat Cyberpunka jest smutny i przygnębiający, trudno więc się dziwić, że wiele osób ucieka do krainy cudów, sieci. To znacznie bardziej zaawansowana wersja dzisiejszego Internetu, gdzie nazywani netrunnerami hakerzy, samozwańczy wojownicy o wolność, a przy okazji złodzieje i włamywacze, toczą boje z korporacjami nasyłającymi na nich mordercze programy.

W sieci żyją wirtualne duchy, czają się sztuczne inteligencje i wszystkie tropy z filmów i literatury, jakie możemy wymyślić. Są tam też nieprzebrane cuda, pozwalające na ucieczkę od przerażającego, zwykłego świata.

I jest też taniec umysłów, nowa forma rozrywki, która potrafi być niesamowicie przyjemna, albo kompletnie przerażająca. Korzystając z cudownej technologii i specjalnych wszczepów użytkownik może teraz przeżyć doświadczenia innej osoby, jej uczucia, ruchy, doznania. W swojej miałkiej formie, taniec umysłów to po prostu okazja, by zakosztować czegoś nowego. W tej groźniejszej możemy poczuć, jak to jest być seryjnym mordercą albo doznać cudzej krzywdy. Jasne, ulice pełne są innych narkotyków, jednak najstraszniejszy wszczepiamy sobie dobrowolnie do głowy.

 
1 2 3 4 5 6
Artur Cnotalski

Gra od kiedy pamięta. PCtowiec, który nie boi się konsol ani urządzeń przenośnych. Kiedy nie siedzi przy komputerze, prawdopodobnie gra w planszówki lub "papierowe" RPG.

Zostaw komentarz