Nexus 6 oficjalnie. Znamy specyfikację

0
fot. TechnoBuffalo
fot. TechnoBuffalo

Motorola we współpracy z Google (które jest jej właścicielem), wkrótce wypuści na rynek nowego smartfona z linii Nexus.

Popularna grupa produktów smartfonów i tabletów wkrótce zostanie zasilona o nowego gracza. Motorola Nexus 6 będzie pierwszym phabletem sygnowanym popularną marką. Poznaliśmy już także jego oficjalną specyfikację, która jest naprawdę imponująca.

fot. TechnoBuffalo
fot. TechnoBuffalo

Zacznijmy od wyświetlacza. Nowy Nexus będzie posiadał ekran AMOLED o przekątnej 5,96 cala wyświetlający obraz w rozdzielczości 2560×1440 pikseli (493 ppi). Z tyłu urządzenia znajdziemy 13-megapikselową kamerę, a z przodu 2-megapikselową.

Phablet jest napędzany 4-rdzeniowym procesorem Snapdragon 805 (2,7 GHz), przy wsparciu aż 3 GB pamięci RAM. Urządzenie będzie dostępne w dwóch wariantach pojemnościowych: 32 i 64 GB. Niestety nie będzie możliwości jej rozszerzenia, na przykład za pomocą kart microSD. Ponadto będzie to jedno z pierwszych urządzeń mobilnych wyposażonych w system Android 5.0.

Premiera w Polsce będzie miała miejsce jeszcze w listopadzie tego roku.

Źródło: TechnoBuffalo


Adam Szymański

Gracz od piątego roku życia, gdy brat pozwalał mu pogrywać na Commodore 64 oraz Amidze. Przez lwią część życia zagorzały pecetowiec, niestroniący jednak od konsol. Miłośnik otwartych światów i rozwiązań społecznościowych w grach wideo. Obecnie zakochany w marce Nintendo.

Zostaw komentarz