NETFLIX NAKRĘCI SERIAL NA PODSTAWIE WIEDŹMINA

0

Marzenia jednak się spełniają.

Platige Image ogłosiło właśnie, że opowiadania Andrzeja Sapkowskiego doczekają się ekranizacji w formie anglojęzycznego serialu zrealizowanego przez platformę Netflix. Producentami wykonawczymi projektu będą Sean Daniel i Jason Brown z Sean Daniel Company oraz Tomek Bagiński i Jarosławem Sawko z Platige Image. Tomek Bagiński będzie też reżyserem przynajmniej jednego odcinka sezonu. Zarówno Netflix, jak i Andrzej Sapkowski, są bardzo podekscytowani przedsięwzięciem.

„Andrzej Sapkowski stworzył niezwykle barwny i angażujący świat, jednocześnie czarujący i angażujący” mówi Erik Barmack, VP, odpowiedzialny za międzynarodowe produkcje Netflix„ „Jestem podekscytowany tym, że Netflix będzie odpowiedzialny za adaptację moich powieści. Liczę na to, że adaptacja będzie wierna materiałowi źródłowemu i motywom, które zawarłem w tych historiach na przestrzeni 30 lat” – powiedział Andrzej Sapkowski –  „Cieszę się wiedząc jak wartościowy zespół został zebrany w celu przeniesienia moich bohaterów na ekran.” Andrzej Sapkowski także będzie uczestniczył w procesie produkcji serialu w roli konsultanta kreatywnego.  

Na razie szczegółowe informacje na temat serialowej ekranizacji opowiadań Andrzeja Sapkowskiego nie są znane. Sean Daniel pracował wcześniej przy serii Mumia oraz – wraz z Jasonem Brownem – serialu science fiction The Expanse na podstawie powieści Jamesa S.A. Corey’a. Platige Image specjalizuje się natomiast w tworzeniu animacji 3D i efektów specjalnych dla świata filmu, reklamy, sztuki i rozrywki. Ekipa odpowiada za cinematiki do serii gier Wiedźmin studia CD Projekt RED.

„Opowiadania z serii Wiedźmin opisują losy bohaterów, których ścieżki, w świecie pełnym niebezpieczeństw, łączą się w uniwersalną historię o poszukiwaniu prawdy,” powiedzieli Sean Daniel i Jason Brown „Postaci są oryginalne, zabawne i przewrotne. Nie możemy się doczekać, aby przenieść je na ekrany platformę Netflix”.  

„Świat opisany w książkach Sapkowskiego wyróżnia moralna i intelektualna głębia, dalece wykraczająca poza gatunkowe schematy. Jest to historia dnia dzisiejszego i współczesnych wyzwań, ukrytych pod płaszczykiem fikcji. Jest to historia o nas samych, o drzemiących w nas bohaterach i potworach” – dodają Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Image.
Wielbiciele twórczości Andrzeja Sapkowskiego od lat czekali na ekranizację godną opowiadań i powieści o Wiedźminie. Czy Amerykanom uda się dokonać tego, czemu nie podołali Polacy i stworzyć ekranizację godną oryginału? Poniżej poziomu polskiego serialu z 2002 roku raczej nie zejdą, ale lepiej dmuchać na zimne. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wiadomości i pierwszy zwiastun!

Źródło: Platige Image

 
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz