Najlepsze seriale na HBO GO

1

Czyli, co warto obejrzeć w wolnej chwili.

HBO GO to kolejny obok Netfliksa serwis „oglądanie na żądanie”, który cieszy się w Polsce wielką popularnością. Jeżeli nadal zastanawiacie się czy warto w niego zainwestować, być może nasze zestawienie pomoże wam w podjęciu decyzji. Chociaż w ofercie HBO GO znajdziecie perełki, takie jak „Zakazane Imperium”, „Rodzina Soprano” czy Rzym, postanowiłem pominąć je w artykule i skupić się na nowszych serialach, które nadal są emitowane lub ich emisja zakończyła się niedawno.

GRA O TRON

Serial, który przynajmniej ze słyszenia, zna chyba każdy. Gra o Tron jest ekranizacją bestsellerowej sagi „Pieśń Lodu i Ognia” pióra amerykańskiego pisarza George’a R.R. Martina. Akcja serialu toczy się w fantastycznej krainie Westeros, w której z powodu pewnego zabójstwa wybucha krwawa wojna domowa. Zwaśnione królestwa nie wiedzą jednak, że prawdziwe zagrożenie dopiero nadejdzie. Polityka, intryga, romans, magia i miecz – wszystko to, a nawet więcej, znajdziecie w Grze o Tron. Fani kochają serial i nienawidzą go – trup ściele się w nim gęsto i nigdy nie możecie być pewni czy wkrótce nie przyjdzie czas na waszego ulubionego bohatera. W 2012, 2015, 2016 i 2017 roku Gra o Tron zdobyła nominacje do Złotego Globu w prestiżowej kategorii „najlepszy serial obczyjaowy”. Podczas siedmiu lat emisji serial urósł do fenomenu kulturowego i wypromował wielu znanych dzisiaj aktorów.

Gatunek: fantasy, obyczajowy
Liczba sezonów: 7
Liczba odcinków na sezon: 7-10
Czas trwania odcinka: ~60 minut

TABU

Odtwórcą głównej roli i jednym z pomysłodawców serialu jest Tom Hardy. Londyn, rok 1814. James Keziah Delaney od dawna uznany za zmarłego powraca w rodzinne strony, aby upomnieć się o spadek po ojcu. Jak wkrótce wychodzi na jaw, ostrzą sobie na niego zęby też inni. Delaney musi umiejętnie lawirować pomiędzy przeciwnikami, jeżeli chce ujść z życiem. Jakby tego było mało, bohater boryka się z własnymi demonami. Czy znajdzie sojuszników w tym nieprzyjaznym świecie?

Gatunek: obyczajowy
Liczba sezonów: 1
Liczba odcinków na sezon: 8
Czas trwania odcinka: ~60 minut

ASH KONTRA MARTWE ZŁO

Serialowa kontynuacja kultowych horrorów „Martwe Zło” i „Armia Ciemności” Sama Raimi’ego, które cieszyły się wielką popularnością w latach 80-tych i 90-tych. Ashley Williams powraca po trzydziestu latach, aby skopać tyłki Deadite’om i raz na zawsze rozprawić się ze złem, oczywiście z właściwą sobie gracją i brawurą. „Ash kontra martwe zło” to krwawa mieszanka kina grozy i zwariowanej komedii, która doskonale oddaje klimat i wpisuje się w historię znaną z oryginalnych filmów. W rolach głównych niepowtarzalny Bruce Campbell i wojownicza Lucy Lawless.

Gatunek: horror, komedia
Liczba sezonów: 2
Liczba odcinków na sezon: 10
Czas trwania odcinka: ~30 minut

 
1 2 3
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Dyskusja1 komentarz

Zostaw komentarz