Najlepsze premiery gier 2019 roku. Gry na PS4, PC, XONE i Switch

0

Przegląd najciekawszych gier wydanych w 2019 roku na wszystkie wiodące platformy.

2018 rok obfitował w całą masę hitów, o których z pewnością prędko nie zapomnimy. Produkcje takie jak Red Dead Redemption II czy God of War na dobre wpiszą się do historii branży gier. Czy premiery gier 2019 roku, również tak bardzo zaskarbią sobie serca graczy? Tekst będzie co miesiąc aktualizowany o nowe pozycje, dlatego zaglądajcie tu regularnie, żeby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami.

PREMIERY GIER 2019 – STYCZEŃ

NEW SUPER MARIO BROS. U DELUXE – kup na Ceneo.pl

Pierwotnie New Super Mario Bros U zadebiutowało na platformie Nintendo Wii U. Gra została doceniona zarówno przez recenzentów, jak i społeczność graczy. Produkcja czerpała garściami z nowoczesnych rozwiązań, jednakże rozgrywce przede wszystkim najbardziej było do klasycznych, dwuwymiarowych odsłon serii. Nintendo, po siedmiu latach od premiery oryginału postanowiło przygotować pełnoprawny remaster, tym razem tworzony z myślą o najnowszej konsoli japońskiego giganta.

Gra oferuje ponad sto sześćdziesiąt cztery poziomy, które można przechodzić w różnych trybach oraz we współpracy z innymi graczami. New Super Mario Bros U na Nintendo Switch otrzyma delikatnie podrasowaną oprawę wizualną, podstawową wersję gry, rozszerzenie New Super Luigi U oraz dwie bonusowe, w pełni grywalne postacie – Toadette i Nabbita. Premiera gry została zaplanowana na 11 stycznia 2019 roku.

ONIMUSHA: WARLORDS

Pierwsza odsłona serii Onimusha, to prawdziwa klasyka gier akcji z elementami survival horroru. Za wersję z 2001 roku odpowiadało studio Capcom, które początkowo planowało zrobić z marki spin-off dla popularnego ówcześnie cyklu Resident Evil. Gra zyskała jednak własny charakter, odcinając się kompletnie od starszego rodzeństwa. W tytule przenosimy się do XVI-wiecznej Japonii, gdzie musimy stanąć w szranki z niejakim Nobunagą, kontrolującym armię demonów. Oda porywa księżniczkę Yuki, natomiast zadaniem gracza jest jej odnalezienie i sprowadzenie z powrotem do bezpiecznego miejsca.

Onimusha: Warlords jest pełnoprawnym remasterem osiemnastoletniej produkcji. Capcom kontynuuje w ten sposób trend odświeżania wszystkich swoich największych marek. Nowa wersja otrzyma poprawioną oprawę wizualną, na którą składać będzie się większa rozdzielczość, ulepszony wygląd wszystkich tekstur, poprawione modele postaci oraz interfejs dostosowany do współczesnych standardów. Premiera gry na PS4, PC, Xbox One oraz Switch została zaplanowana na 15 stycznia 2019 roku.

ACE COMBAT 7: SKIES UNKNOWN – kup na Ceneo.pl

Ace Combat to starusieńka seria, która swój debiut datuje na rok 1997, kiedy to po raz pierwszy pojawiła się na pierwszej stacjonarnej konsoli Sony. Od tamtej pory powstało kilka gier z głównego nurtu, plus parę tytułów pobocznych. Ace Combat 7: Skies Unknown ma być wielkim powrotem delikatnie zapomnianej już marki. Za prace nad grą odpowiada studio Project Aces, pracujące wcześniej przy trzech innych odsłonach cyklu. Choć gra duży nacisk kładzie na rozgrywkę, podczas której przejmujemy kontrolę nad najróżniejszymi modelami myśliwców, to jednak twórcy nie zapomnieli o rozbudowaniu fabuły.

Historia prezentuje się naprawdę interesująco, zwłaszcza, że całość osadzona została w alternatywnej wersji świata, gdzie na skutek wydarzeń politycznych utworzyły się inne państwa oraz technologia rozwinęła się znacznie bardziej od tej znanej nam współcześnie. Zdecydowanie najlepiej zapowiada się premiery gry na PS4, ponieważ w tym przypadku, Ace Combat 7: Skies Unknown będzie wykorzystywało technologię wirtualnej rzeczywistości. Właśnie na takie premiery gier 2019 roku czekam najbardziej. Gra zadebiutuje na platformach PS4 oraz XONE 18 stycznia, natomiast wersja pecetowa dostępna będzie od 1 lutego.

RESIDENT EVIL 2 – kup na Ceneo.pl

Kolejny tytuł ze stajni Capcomu, który doczeka się odświeżonej wersji. Jednakże, w przeciwieństwie do Onimusha: Warlords, druga odsłona Resident Evil zamiast remastera otrzyma pełnoprawny remake. „Dwójka” to prawdziwa klasyka gatunku survival horrorów, która umiejętnie wykorzystała mechaniki z pierwszej części, dostosowując je do większych i bardziej rozbudowanych lokacji oraz jeszcze ciekawszej rozgrywki. Jest to jednocześnie jedna z lepszych klasycznych odsłon serii, która w późniejszych latach odpłynęła trochę zbyt mocno w stronę hollywoodzkiej akcji (poza RE7 oczywiście).

Nowy Resident Evil 2 zostanie całkowicie przemodelowany – twórcy zrezygnowali z przeskakujących, sztywno umieszczonych kamer, na rzecz widoku zza pleców bohaterów. Tytuł właściwie został przygotowany całkowicie od podstaw, jedynie z zachowaniem wątków fabularnych. Historia opowiada o losach policjanta Leona S. Kennedy’ego oraz młodziutkiej Claire Redfield, co oznacza, że w trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad dwójką bohaterów. Premiera gry na PS4, PC oraz Xbox One została zaplanowana na 25 stycznia 2019 roku.

KINGDOM HEARTS III – kup na Ceneo.pl

Jeśli jest na świecie choć jedna osoba, która będzie w stanie w kilku zdaniach wyjaśnić sensownie fabułę serii Kingdom Hearts, to będę naprawdę zaskoczony. Wydaje mi się, że nawet sami twórcy nie do końca są w stanie połapać się w tych wszystkich wątkach, gromadzących się od 2002 roku, kiedy do sprzedaży trafiła „jedynka” na PlayStation 2. Cykl w międzyczasie doczekał się oficjalnego sequela oraz kilku pobocznych odsłon, które mimo wszystko również warto znać, żeby być na bieżąco z przygodami Sory oraz jego wiernych towarzyszy – Kaczora Donalda, Myszki Miki oraz Goofy’ego.

Cykl Kingdom Hearts od zawsze doskonale bawił się motywem połączenia dwóch teoretycznie kompletnie niepasujących do siebie uniwersów. Przez całą serię obserwujemy więc zmagania postaci wykreowanych przez Square-Enix i Eidos, z bohaterami Disneya. Taki mix od lat sprawdza się fenomenalnie i wszystko wskazuje na to, że przy okazji najnowszego epizodu również dostaniemy świetne crossovery. Premiera gry na PS4 oraz Xbox One została zaplanowana na 29 stycznia 2019 roku.

TROPICO 6 – kup na Ceneo.pl

Premiery gier 2019 roku raczej rzadko będą obfitowały w strategie ekonomiczne, dlatego nie mogę pominąć premiery Tropico 6. Najnowsza odsłona osiemnastoletniego cyklu nie wprowadzi właściwie większych zmian w rozgrywce, lecz rozwinie te znane z poprzedniczek. Jest jednak pewna nowość, mogąca znacząco wpłynąć na gameplay. Mianowicie, tym razem nie zarządzamy wyłącznie jedną wyspą, ale całym archipelagiem.

Jeśli nie kojarzycie marki, to w skrócie, polega ona na byciu El Presidente. W trakcie zabawy rządzimy oraz kontrolujemy lokalną społeczność, i tylko od nas zależy, w jaki sposób będziemy to robić. Możemy być dobrym przywódcą dbającym o swoich obywateli, bądź reżimowym dyktatorem, nie liczącym się z życiem innych. Premiera gry na komputerach osobistych odbędzie się w styczniu. Gra zadebiutuje również na PlayStation 4 i Xbox One, lecz w chwili pisania tekstu, data premiery nie została jeszcze ujawniona.

[DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU W TRAKCIE BUDOWY]

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz