Najlepsze polskie gry 2016 roku

0

Wszystkie perełki rodzimej sceny deweloperskiej w jednym miejscu.

Ostatnich dwanaście miesięcy było bardzo dobrym okresem dla polskiej sceny deweloperskiej. Na rynek trafiło sporo gier, które znalazły uznanie nie tylko w kraju, ale i za granicą. Zestawienie, które Wam prezentuję, składa się z najgłośniejszych tytułów mijającego roku. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji lepiej się im przyjrzeć, to nadszedł najwyższy czas, aby nadrobić zaległości. Życzymy przyjemnej lektury!

SHADOW WARRIOR 2

Kiedy producent i wydawca chwalili się, że Shadow Warrior 2 pobije na głowę poprzednika, nikt chyba nie spodziewał się, że obietnica ta zostanie faktycznie spełniona, w końcu warszawska ekipa Flying Wilg Hog już ostatnim razem przekroczyła wszelkie granice absurdu. A jednak udało się! Drżyjcie piekielne pomioty, ponieważ Lo Wang powrócił i nie będzie miał dla was litości! Shadow Warrior 2 to jeszcze więcej wartkiej akcji, krwi i czerstwego humoru. Dodatkową atrakcję stanowi tryb kooperacji dla czterech graczy, który pozwala na eksterminację hord demonów ramię w ramię z przyjaciółmi. Szczegółowe informacje na temat Shadow Warrior 2 znajdziecie w recenzji mojego autorstwa. Boom goes da boomstick!

WIEDŹMIN 3: KREW I WINO

Krew i Wino to drugi i ostatni dodatek do bestsellerowej produkcji studia CD Projekt RED.  Akcja rozszerzenia toczy się w Toussaint, krainie wina, hucznych zabaw i błędnych rycerzy, doskonale znanej fanom powieści Andrzeja Sapkowskiego. Księżna Anna Henrietta wzywa Białego Wilka, aby ten zabił bestię, która brutalnie morduje szlachetnie urodzonych. W efekcie krótkiego śledztwa wychodzi na jaw, że w sprawę zamieszany jest przyjaciel Geralta z dawnych lat. Chociaż fabuła Krwi i Wina nie jest tak przejmująca, jak historia opowiedziana w Sercach z Kamienia, to grzechem byłoby nie odwiedzić Toussaint, czy to ze względu na genialne zadania poboczne, czy przepiękne widoki. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, to gorąco zachęcam też do lektury recenzji, którą napisałem wspólnie z Łukaszem.

THE WAY

The Way to wariacja na temat gry logicznej i platformówki w stylu retro, dla której inspiracją były klasyki gatunku, takie jak Another World, Heart of Darkness, czy Flashback. Produkcja Puzzling Dream łączy w sobie klimat sci-fi, przejmującą fabułę i oldskulową mechanikę. Nie dajcie zmylić się zrzutom ekranu, The Way, pomimo stylu pixel art, a może właśnie głównie dzięki niemu, wygląda naprawdę cudownie. To samo zresztą można powiedzieć o ścieżce dźwiękowej. Ostrzegam, zagadki nie należą do najłatwiejszych. Więcej na temat The Way znajdziecie w recenzji mojego autorstwa.


 
1 2
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz