Najlepsze horrory w historii

0

Groza w najlepszym wydaniu.

  NASTĘPNA 

Horrory to specyficzny gatunek, od wielu lat funkcjonujący w kulturze popularnej. Z książek i filmów przeniósł się także do świata wirtualnej rozrywki, gdzie zyskał rzesze zwolenników. Ze względu na nieustalone ramy tematyczne, producenci są wręcz nieograniczeni w tworzeniu własnych, przerażających lub odrażających historii. W poniższym zestawieniu zebrałem dziesięć gier, które moim zdaniem najlepiej reprezentuję gatunek horrorów. Bez zbędnego przedłużania, zapraszam do czytania!

OBCY: IZOLACJA

Creative Assembly również poruszyło tematykę ksenomorfów, ale znacznie w innej formie, niż przed laty Monolith. Brytyjski producent zainspirowany pierwszą filmową częścią „Obcy: Ósmy pasażer Nostromo”, główny nacisk położył na gęsty klimat, a broń palną zastąpił spryt i umiejętności ukrywania się.

Gra jest zarazem kontynuacją historii Ellen Ripley. W Obcy: Izolacja poznajemy losy jej córki, Amandy. Młoda dziewczyna trafia do stacji Sewastopol, w której może odnaleźć prawdę o swojej matce. Niestety wiąże się to z walką o przetrwanie, ponieważ pokład statku opanowały mordercze istoty z kosmosu.

  NASTĘPNA 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz