Najlepsze horrory na konsole Xbox One i PlayStation 4

0

LAYERS OF FEAR

Protagonistą Layers of Fear jest malarz, który próbuje dokończyć swoje opus magnum. Nie spotkacie tutaj żadnych demonów, duchów czy zombie, ponieważ największym wrogiem artysty jest jego zwichrowany umysł. Bohater nie jest w stanie odróżnić tego, co prawdziwe, od wytworów swojej wyobraźni, na dodatek rzeczywistość, której doświadcza, ulega ciągłym przeobrażeniom. Brzmi intrygująco, prawda? Produkcja krakowskiego studia Bloober Team doczekała się dodatku „Inheritance”, będącego zwieńczeniem historii szalonego malarza. Bohaterką rozszerzenia jest jego córka, która próbuje rozliczyć się ze swoją przeszłością. Więcej dowiecie się z moich recenzji Layers of FearInheritance.

Producent: Bloober Team
Premiera: luty 2016
Platformy: Xbox One, PlayStation 4

DYING LIGHT

Dying Light to wprawdzie przygodowa gra akcji, która przenosi gracza do opanowanego przez żywe trupy miasta, ale po zmroku zmienia się w horror z krwi i kości. Kiedy cienie robią się dłuższe, a Słońce zaczyna kryć się za horyzontem, ze swoich nor wychodzą krwiożerczy przemieńcy. Jeżeli odważycie się lub zostaniecie zmuszeni do nocnego spaceru i spotkacie tego zmutowanego potwora na swojej drodze, najrozsądniejszym wyjściem z sytuacji będzie ucieczka ile sił w nogach do najbliższej kryjówki. Dying Light doczekało się dodatku „The Following”, którego akcja toczy się na wiejskich terenach poza murami miasta. Więcej na temat Dying Light przeczytacie w recenzji Adama, a The Following w tekście Łukasza.

Producent: Techland
Premiera: styczeń 2015
Platformy: Xbox One, PlayStation 4

SOMA

Horror sci-fi od studia Frictional Games, twórców gry Amnesia: Mroczny Obłęd. Akcja SOMA toczy się w placówce badawczej PATHOS-2 zlokalizowanej na dnie Oceanu Atlantyckiego. Pierwotnie obiekt miał służyć do wystrzeliwania rakiet na orbitę okołoziemską, ale po przebudzeniu bohatera okazuje się, że baza jest opuszczona, a przynajmniej na taką na pierwszy rzut oka wygląda. SOMA nie tylko straszy, ale zadaje także różne filozoficzne pytania i stawia gracza przed trudnymi wyborami, przez co na pewno zapadnie wam w pamięć. Tak jak w opisywanej wyżej serii Outlast, gracz może jedynie uciekać przed czyhającym w mroku zagrożeniem. Więcej na temat gry dowiecie się z recenzji mojego autorstwa.

Producent: Frictional Games
Premiera: wrzesień 2015
Platformy: PlayStation 4

     

 
1 2 3
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz