Najlepsze horrory na konsole Xbox One i PlayStation 4

0

Gry wideo, które mrożą krew w żyłach.

W trakcie tegorocznych targów E3 Bethesda zapowiedziała na swojej konferencji The Evil Within 2. Prezentacja gry była dla mnie impulsem do napisania tekstu poświęconego najlepszym horrorom na konsole Xbox One i PlayStation 4. W przygotowanym przeze mnie zestawieniu znajdziecie zarówno horrory paranormalne i science-fiction, jak i produkcje bardziej psychologiczne. Jeżeli lubicie się bać, na pewno znajdziecie tutaj coś dla siebie. Życzymy przyjemnej lektury i wielu godzin strachu!

PREY

Reboot skądinąd pechowej marki, za którym stoi Arkane Studios, twórcy genialnego Dishonored. Chociaż na pierwszy rzut oka nowy Prey przypomina przygody Corvo Attano i Emily Kaldwin, zachował jednak swój unikalny charakter. Akcja gry toczy się na stacji kosmicznej Talos I, która została opanowana przez mordercze Tyfony. Morgan Yu jest jedynym człowiekiem, który może uchronić ludzkość od zagłady. Nowy Prey nie jest może typowym horrorem, ale garściami czerpie z klasyków gatunku, więc nie raz i nie dwa porządnie was przestraszy. Więcej na temat gry przeczytacie w mojej recenzji.

Producent: Arkane Studios
Premiera: maj 2017
Platformy: Xbox One, PlayStation 4

RESIDENT EVIL 7: BIOHAZARD

Najnowsza część serii Resident Evil tchnęła w dwudziestoletnią markę nowego ducha. Bohaterem gry jest Ethan Winters, który otrzymuje wiadomość od swojej zaginionej przed trzema laty żony. Mia przetrzymywana była na opuszczonej farmie na południu Stanów Zjednoczonych przez rodzinę Bakerów. Mężczyzna bez chwili wahania rusza na ratunek. W pierwszej chwili nowy Resident Evil wydaje się być zupełnie oderwany od poprzedników, wkrótce jednak okazuje się, że szaleństwo i zwyrodnienie Bakerów to zaledwie szczyt góry lodowej. „Siódemka” jest jednocześnie rebootem i kontynuacją serii. Największą nowością jest zmiana perspektywy – świat po raz pierwszy oglądamy oczami bohaterów, a największą atrakcją wsparcie dla PlayStation VR. Zachęcam do zapoznania się z moją recenzją.

Producent: Capcom
Premiera: styczeń 2017
Platformy: Xbox One, PlayStation 4

SERIA OUTLAST

Chyba zgodzicie się ze mną, kiedy powiem, że najstraszniejsze horrory to te, w których jedynym, co można zrobić w obliczu śmiertelnego zagrożenia, jest ucieczka. Taki właśnie jest Outlast. Akcja pierwszej części gry toczy się w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym w stanie Kolorado, drugiej w wiosce w stanie Arizona zamieszkałej przez żądnych krwi kultystów. Charakterystycznym elementem serii Outlast jest kamera z noktowizorem, która pozwala bohaterom widzieć w ciemności. W „dwójce” sprzęt posiada dodatkowo dwa mikrofony pozwalające usłyszeć zbliżających się wrogów.

Producent: Red Barrels
Premiera: luty/czerwiec 2014 (Outlast) | kwiecień 2017 (Outlast 2)
Platformy: Xbox One, PlayStation 4

 
1 2 3
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz