Najlepsze gry z lokalną kooperacją na PlayStation 4

3

W grupie raźniej.

Jako osoba wychowana na Amidze, Pegasusie i pierwszym PlayStation ubolewam nad tym, w jaką stronę poszły rozgrywki wieloosobowe w grach. Co prawda, często grywam w Sieci z ludźmi z całego świata, jednakże tęskno mi do czasów, w których naparzanie w multi oznaczało grupkę znajomych rozwalonych na kanapie i walczących o dostępne pady. Lokalna kooperacja jest już praktycznie martwa, ale na szczęście niektórzy producenci pamiętają wciąż o zaimplementowaniu do swojego tytułu możliwości gry w dwie lub cztery osoby na jednej konsoli. Zapraszam do czytania!

TO JESTEŚ TY!

To jesteś Ty! jest bardzo świeżym tytułem, gdyż jego premiera miała miejsce na początku tegorocznych wakacji. Produkcja Sony to jednocześnie pierwsza gra wykorzystująca technologię PlayLink, pozwalającą na parowanie smartfonów z PlayStation 4, które służą jednocześnie za kontrolery. Oznacza to, że do grania ze znajomymi nie potrzebujemy aż kilku DualShocków. W To jesteś Ty! bierzemy udział w niezbyt skomplikowanym quizie towarzyskim, sprawdzającym, jakie relacje dzielą nas z bliskimi. Pytania są dostosowane zarówno do młodszych, jak i starszych użytkowników, dlatego możemy bawić się nie tylko podczas zakrapianej imprezy, ale również z dziećmi.

LICZBA GRACZY NA KANAPIE: 6

BROFORCE

Dorastaliście przy takich filmach jak Rambo, Terminator lub Matrix oraz nie przeszkadza wam pixel artowa oprawa wizualna? Jeśli przynajmniej na jeden punkt odpowiedzieliście twierdząco, to z pewnością będziecie dobrze bawić się przy Broforce. Dzieło studia Free Lives to bezkompromisowa strzelanka 2D, w której przejmujemy kontrolę nad największymi twardzielami kina akcji, a nasze zadanie polega na totalnej destrukcji wszystkiego co stanie nam na drodze. Walka w pojedynkę bywa przyjemna, jednakże prawdziwa jazda startuje, gdy na ekranie wyskoczy czterech żądnych krwi wojowników. Czysty chaos.

LICZBA GRACZY NA KANAPIE: 4

 

1 2 3 4 5
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja3 komentarze

  1. Dziwne, że nie wspomniał Pan o grach muzycznych, jak Guitar Hero czy Rock Band. W czwartej odsłonie tej drugiej gry na PS4 można grać nawet w 6 osób.

    • Łukasz Morawski
      Łukasz Morawski

      W pełni się zgadzam, zarówno GH i RB idealnie pasowałyby do tego zestawienia. Byłem jednak ograniczony konkretną liczbą tytułów, dlatego musiałem dokonać jakiegoś wyboru :)

Zostaw komentarz