Najlepsze gry targów E3 2017

2

Najlepsze z najlepszych.

Wczoraj mogliście przeczytać moje podsumowanie tegorocznych konferencji, a tymczasem zapraszam was do zapoznania się z listą najlepszych gier targów E3, którą stworzyłem wspólnie z kolegami z redakcji. Większość tytułów z pewnością nie będzie zaskoczeniem, ale niektóre propozycje mogą was zaskoczyć. Kolejność przykładów jest przypadkowa, ponieważ ustawienie poniższych gier od najlepszej do najgorszej na tę chwilę nie miałoby większego sensu. Zaczynamy!

SPIDER-MAN

W dzieciństwie byłem wielkim fanem Petera Parkera i choć obecnie trochę mniej interesuje się jego losami, to jednak cały czas czuję sentyment do tej postaci. Dotychczasowe gry traktujące o przygodach Człowieka Pająka (pomijając świetne pozycje na PSX-a) pozostawiały wiele do życzenia, ale sytuacja w końcu może ulec zmianie. Rozgrywka w Spider-Manie od studia Insomniac Games (twórcy serii Ratchet & Clank) wygląda bardzo dynamicznie i efektownie. System walki zapożyczono od serii Batman: Arkham, co według mnie było dobrym posunięciem, ponieważ tego typu akrobacje zdecydowanie bardziej pasują do Spidey’a, aniżeli Mrocznego Rycerza. Ciekawe jest też to, że tak istotna dla popkultury marka dostępna będzie wyłącznie na PlayStation 4. Żałuję tylko, że nadal nie wiemy nic o dacie premiery.

A WAY OUT

Dzieło studia Hazelight było zdecydowanie największą niespodzianką na konferencji Electronic Arts. A Way Out to opowieść o dwójce mężczyzn, których połączyła wspólna „wizyta” w wiezieniu. Głównym celem bohaterów będzie ucieczka na wolność i próba poradzenia sobie z niebezpieczeństwami świata zewnętrznego. Produkcja główny nacisk położy na kanapową kooperację, gdzie dwaj gracze na podzielonym ekranie będą obserwować losy skazańców. Gra dostępna będzie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Premierę ustalono na 2018 rok.

METRO EXODUS

Od premiery ostatniej odsłony Metra minęły już cztery lata (nie licząc remastera), dlatego najwyższa pora, żeby studio 4A Games wypuściło kolejną kontynuację. Podczas prezentacji Microsoftu ujawniono, że Exodus zrezygnuje z ciągłej tułaczki po zniszczonych tunelach metra, na rzecz otwartego świata na powierzchni ziemi. Historia zostanie rozpisana na jeden rok, w trakcie którego pomożemy głównemu bohaterowi oraz innym ocalałym w odnalezieniu spokojnego miejsca do zamieszkania. Gra tworzona jest z myślą o komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Premiera odbędzie się w przyszłym roku.

BEYOND GOOD & EVIL 2

Pierwsza odsłona cyklu była grą niezwykle udaną, ale niestety w momencie premiery w ogóle nie została doceniona przez graczy. Dopiero po kilku latach, dzieło Ubisoftu zaczęło kumulować wokół siebie coraz większe grono fanów. Na oficjalną zapowiedź kontynuacji musieliśmy czekać aż czternaście lat, ale wszystko wskazuje na to, że było warto. Co prawda, nie zobaczyliśmy żadnego fragmentu rozgrywki, ale udostępniony przez producenta zwiastun wystarczył wszystkim zainteresowanym do wydania głośnego okrzyku radości. Beyond Good & Evil 2 będzie tytułem multiplatformowym, którego data premiery nadal pozostaje tajemnicą.

THE EVIL WITHIN 2

O kontynuacji The Evil Within usłyszeliśmy podczas prezentacji Bethesdy. Producent gry nie ujawnił na razie żadnego gameplaya (jedynie klimatyczny zwiastun), ale zdradził kilka faktów dotyczących fabuły. Protagonistą pozostanie Sebastian Castellanos, który odkryje, że jego córka nie straciła życia, tak jak do tej pory sądził. Detektyw nie zwracając uwagi na zagrożenia, ponownie zmierzy się z tajemniczymi sektami i monstrami przechodzącymi ludzkie pojęcie. Produkcja będzie tytułem multiplatformowym, co oznacza, że zagrają w nią posiadacze komputerów osobistych oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One. Znamy również datę premiery – gra trafi do sprzedaży 13 października bieżącego roku.

 
1 2
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja2 komentarze

  1. Interedujące zestawienie. O kilki tytułach słyszałam dobre opinie… nie mogę się doczekać aby dorwać je w swoje ręce ^_^

  2. Nieważne jakie mam imię XD

    Aha. Okej. A Battlefront II, to co? To była najlepsza gra jaka została pokazana, a wy o tym zapomnieliście. Super.

Zostaw komentarz