Najlepsze gry pierwszej połowy 2017 roku na konsolę Xbox One

0

Czyli zaległości, które koniecznie trzeba nadrobić.

Pierwsza połowa roku za nami, dlatego nadszedł najwyższy czas, aby przyjrzeć się produkcjom, które pojawiły się rynku na przestrzeni minionych sześciu miesięcy. Chociaż Xbox One nie może pochwalić się tak dużą liczbą tytułów na wyłączność, jak konkurencyjne PlayStation 4 czy Nintendo Switch, nie oznacza to wcale, że posiadacze konsoli Microsoftu przez ostatnie pół roku się nudzili. Przed wami dziesięć najlepszych i najwyżej ocenianych gier, w które posiadacze konsoli Xbox One powinni zagrać.

DIRT 4

Najnowsza odsłona rajdowego cyklu od studia Codemasters urzeka rewelacyjną fizyką jazdy, świetnymi trasami i różnorodnością trybów rozgrywki. Amatorów rajdów z pewnością ucieszą detale, takie jak na przykład możliwość szybkiej zmiany koła w trakcie trwania wyścigu. Zawodzi trochę warstwa wizualna, ponieważ odstaje od poziomu zeszłorocznego DiRT Rally. Nie zmienia to jednak faktu, że DiRT 4 to kawał porządnej gry sportowej, w którą powinni zagrać wszyscy wielbiciele rajdów. Warto wspomnieć też o tym, że „czwórka” jest znacznie bardziej od poprzedniczki przystępna dla niedzielnych graczy.

RECENZJA EKSPERTA CENEO: TAK

Producent: Codemasters
Gatunek: Rajdowa
Premiera: 9.06.2017

RIME

RiME od studia Tequila Works to przykład artystycznej gry platformowej, która kładzie nacisk na narrację, eksplorację świata oraz rozwiązywanie zagadek logicznych. Podczas rozgrywki nie pada ani jedno słowo, ale historia chłopca wyrzuconego na plażę tajemniczej wyspy i tak chwyta za serce. Łamigłówki, na których opiera się RiME, zaskakują świeżością i oryginalnością, dzięki czemu losy bohatera śledzi się z zapartym tchem od początku do końca. Na słowa uznania zasługuje też bajowa grafika, od której trudno oderwać wzrok. Pozycja obowiązkowa dla wielbicieli do kultowego działa Japończyka Famito Uedy – Ico.

RECENZJA EKSPERTA CENEO: TAK

Producent: Grey Box Games
Gatunek: Zręcznościowa
Premiera: 26.05.2017

 
1 2 3 4 5
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz