Najlepsze gry pierwszej połowy 2017 roku na PlayStation 4

0

Podsumowanie ostatnich sześciu miesięcy.

W 2016 roku Sony trochę zbyt mocno skupiło się na promowaniu gogli wirtualnej rzeczywistości, przez co otrzymaliśmy znacznie mniej tytułów ekskluzywnych, niż w ubiegłych latach. Na szczęście, ostatnie sześć miesięcy odwróciło sytuację o sto osiemdziesiąt stopni, dzięki czemu co i rusz do sprzedaży trafiały produkcje, dostępne wyłącznie na PlayStation 4. Z tego powodu, przygotowując poniższe zestawienie, pierwszeństwo miały exclusive’y, a dopiero potem pod uwagę brałem gry multiplatformowe. Zapraszam do czytania!

YAKUZA 0

Seria Yakuza nie jest w Polsce zbyt popularna, dlatego tym bardziej warto zainteresować się tą odsłoną, gdyż jej fabuła została osadzona przed wydarzeniami z pierwszej części. W grze obserwujemy losy młodego mafiozy Kiryu Kazumy, dopiero uczącego się jak radzić sobie w świecie przesiąkniętym brudną forsą i obitymi mordami. Drugim grywalnym bohaterem jest o wiele bardziej doświadczony Goro Majima, prowadzący dobrze prosperujący interes w jednej z dzielnic Osaki. Historia Yakuzy 0 rozgałęzia się na wiele wątków, z czego każdy nastawiony jest na wywołanie u graczy innych emocji. Niektóre fragmenty fabuły śmieszą, inne wzruszają, a nawet przerażają. Sega przygotowała dojrzałą opowieść, pełną przemocy i ludzkich konfliktów, nie zapominając przy tym o świetnym systemie walki, opartym na starciach na gołe pięści.

RECENZJA EKSPERTA CENEO: TAK

Producent: SEGA
Gatunek: Akcja, sandbox
Premiera: 24 stycznia 2017

NIOH

Dzieło studia Team Ninja to świetny reprezentant gatunku souls-like, który nie tylko umiejętnie wykorzystuje motywy występujące w grach From Software, ale także dodaje od siebie masę świeżych elementów. Rozgrywka polega w dużej mierze na pojedynkach z wymagającymi przeciwnikami oraz starciach z potężnymi bossami, którzy niekiedy są w stanie zabić głównego bohatera dwoma lub trzema celnymi ciosami. Całość została osadzona w czasach feudalnej Japonii, dzięki czemu na swojej drodze spotkamy masę historyczny postaci, a także bierzemy udział w faktycznych bitwach (oczywiście znacząco rozbudowanych o wątki fantastyczne). Produkcja obowiązkowa dla miłośników serii Dark Souls i Bloodborne’a.

RECENZJA EKSPERTA CENEO: TAK

Producent: Team Ninja
Gatunek: Souls-like
Premiera: 8 lutego 2017

 

1 2 3 4 5
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz