Najlepsze gry pierwszej połowy 2017 roku na PC

0

Czyli polskie gry w natarciu.

Chociaż w ciągu ostatniego półrocza rynek gier PC obrodził w dziesiątki produkcji, to zaledwie niewielki procent wyróżnia się na tle konkurencji świeżością i pomysłowością. Przed wami dziesięć – naszym zdaniem – najlepszych gier, które debiutowały na pecetach na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy. Celowo pominąłem duże, wieloplatformowe produkcje, ponieważ znajdziecie je w zestawieniach poświęconych grom na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Życzymy przyjemnej lektury!

GET EVEN

Psychologiczny thriller od gliwickiego studia The Farm 51 to, w zgodzie z duchem czasów, misz masz kilku gatunków. Znajdziecie tutaj elementy strzelanki, horroru i skradanki, a nawet przygodówki. Get Even jest jednocześnie jedną z pierwszych na świecie gier, która na tak dużą skalę wykorzystuje technologię skanowania 3D rzeczywistych lokacji i postaci, rozwijaną w ramach działu Reality 51. Warstwa fabularna jest zakręcona, ale z czasem wszystkie elementy układanki wchodzą na swoje miejsce. Dopełnieniem całości jest przepiękna ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Oliviera Deriviere, która niepowtarzalne brzmienie zawdzięcza mieszance elektronicznej orkiestry z instrumentami brukselskiej filharmonii.

RECENZJA EKSPERTA CENEO: TAK

Producent: The Farm 51
Gatunek: Akcja
Premiera: 23.06.2017

REGALIA: OF MAN AND MONARCHS

Parafrazując Mikołaja Reja: A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje jRPG mają! Regalia: of Men And Monarchs nowo powstałego warszawskiego studia Pixelated Milk to kolejna zwariowana mieszanka gatunkowa. Rozwiązania rodem z gier cRPG łączą się tutaj z taktycznymi potyczkami czy rozbudową bazy à la strategia. Całość została okraszona przepiękną,  ręcznie rysowaną, bajkową grafiką i doskonałym, prześmiewczym poczuciem humoru, które nie zostawia suchej nitki na innych przedstawicielach gatunku cRPG. Chyba trudno o bardziej udany debiut.

RECENZJA EKSPERTA CENEO: TAK

Producent: Pixelated Milk
Gatunek: jRPG
Premiera: 18.05.2017

 
1 2 3 4 5
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz