Najlepsze gry na podstawie komiksów

0

Historie obrazkowe w świecie elektronicznej rozrywki.

Przerobienie książki na grę daje producentom duże pole do popisu, ale jednocześnie zmusza go do większej kreatywności w tworzeniu światów i występujących w nim postaci. Świetnie wykorzystało to polskie studio CD Projekt RED, które przygotowało rewelacyjnego Wiedźmina 3. Skoro można z powodzeniem z literatury zrobić grę wideo, to nie powinno to sprawiać żadnych problemów przy okazji komiksów. Niestety, pomimo atrakcyjności tego medium, twórcy niechętnie biorą się za tworzenie produkcji bazujących na historiach obrazkowych, a gdy to robią, zazwyczaj nie wychodzi z tego nic dobrego. Poniższe propozycji są zatem światełkiem w tunelu, dającym nadzieję na to, że jeszcze przyjdą dobre czasy dla komiksów. Oczywiście nie wszystkie przykłady są tytułami wartymi „dziewiątek”, ale z pewnością ciężko przejść obok nich obojętnie.

SERIA BATMAN: ARKHAM

Skoro jest to zestawienie dotyczące najlepszych gier na podstawie komiksów, to naturalnie nie może w nim zabraknąć serii Arkham wyprodukowanej w głównej mierze (epizod Origins przygotował inny developer) przez RockSteady Studios. Sam Batman to natomiast tak charakterystyczna i popularna postać, że raczej nie trzeba jej nikomu przedstawiać. Angielski producent zdołał zawrzeć w całej serii wszystko to, za co kochamy Mrocznego Rycerza. W wszystkich odsłonach znalazło się miejsce na batgadżety, liczne zagadki kryminalne, fenomenalne kreacje superzłoczyńców i głównego bohatera oraz gęsty klimat, któremu momentami bliżej było horrorów, aniżeli słodkich opowiastek dla najmłodszych. Gry z cyklu Arkham były dojrzałe i nie bały się poruszać poważnych wątków, takich jak śmierć czy zastraszenie. Wielkim plusem marki był też system walki, umożliwiający oklepywanie buziek kilkunastu oponentom jednocześnie.

ALIEN VS PREDATOR 2

Umieszczenie tego tytułu na mojej liście może być dla Was zastanawiające, ale już spieszę z wyjaśnieniem. Jak wiadomo, postacie kosmicznego potwora Ksenomorfa oraz Predatora zadebiutowały pierwotnie w filmach, ale obie franczyzy połączyły swoje siły dopiero za sprawą wydawnictwa Dark Horse Comics, które przygotowało serię zeszytów pod nazwą „Alien versus Predator”. I to właśnie na podstawie tego połączenia studio Monolith Productions stworzyło jedną z lepszych gier dotyczących tych „bohaterów”. Już pierwsza odsłona pokazywała potencjał marki, ale to dopiero kontynuacja zebrała w pełni zasłużone laury. Gra pozwalała nam przejąć kontrolę zarówno nad obcym, predatorem, jak i człowiekiem. Każda z kampanii posiadała całkowicie inny klimat, z czego historia żołnierzy marines zdecydowanie najbardziej straszyła graczy. Produkcja od 2001 roku zdążyła się mocno zestarzeć, ale i tak bywa nadal bardzo grywalna.

 
1 2 3
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz