Najlepsze gry FPS w historii | część 1

0

Czas podsumowań.

  NASTĘPNA 

Strzelanki to jeden z popularniejszych gatunków, towarzyszący branży gier praktycznie od jej początków. W niniejszym tekście przedstawię pierwszą szóstkę najlepszych FPS-ów, które zyskały ogromne uznanie wśród graczy bądź znacząco wpłynęły na rozwój tego segmentu wirtualnej rozrywki. Oczywiście, zaznaczam, że lista może być nieco subiektywna.

CALL OF DUTY 4: MODERN WARFARE

Lata temu chyba nikt nie przypuszczał, jak bardzo rozwinie się seria Call of Duty, a przede wszystkim, w jakim kierunku fabularnym pójdą jej twórcy. Doskonale pamiętam, jaką wrzawę w mediach wywołała informacja, że Modern Warfare zostanie osadzone we współczesnych konflikcie. Gracze pukali się w głowy i z niepewnością podchodzili do dzieła Infinity Ward. Sam również zaliczałem się do tego grona, ale po uruchomieniu gry, bardzo szybko zmieniłem zdanie. Czwarta odsłona cyklu z miejsca stała się moją ulubioną strzelanką, do której z ogromnym sentymentem powróciłem przy okazji wersji zremasterowanej. Wszystko zostało tutaj dopracowane do perfekcji, począwszy od emocjonującej kampanii fabularnej, poprzez zróżnicowane tryby wieloosobowe, a na świetnej oprawie audiowizualnej kończąc.

DUKE NUKEM 3D

Z Dukem miałem po raz pierwszy styczność ponad dwadzieścia lat temu na pierwszym PlayStation. Co prawda, ze względu na wiek, nie bardzo mogłem wtedy grać w ten tytuł, ale kto tam zwracał na to uwagę. Całe szczęście, że rodzice nie mieli nic przeciwko temu, żebym rozbijał łby kosmicznym świniom i płacił striptizerkom za udany taniec (boże, jak to brzmi…). Dzięki temu, było mi dane ograć jeden z lepszych FPS-ów tamtych lat, który stał się wzorem dla innych, wydanych później shooterów. Wielka szkoda, że marka ostatecznie skończyła tak źle, ponieważ dawniej była kamieniem milowym dla branży gier. Duke Nukem 3D jest na tyle dobrym tytułem, że nawet dzisiaj potrafi doskonale bawić. Wiedzą o tym również wydawcy, którzy nieustannie wydają odświeżone wersje tego hitu.

  NASTĘPNA 

1 2 3
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz