Najlepsze gry 2017 roku na PlayStation 4. Japońska jakość

1

#NIER: AUTOMATA <- link do recenzji

Jeśli obudzilibyście mnie w środku nocy (w moim przypadku to 4:00) i spytali się, jaka moim zdaniem gra zasługuje na miano „Najlepszego tytułu 2017 roku”, to bez zastanowienia odpowiedziałbym, że NieR: Automata, a następnie ponownie oddał się objęciom Morfeusza. PlatiniumGames ma na swoim koncie kilka naprawdę udanych gier, ale każda z nich bazowała przede wszystkim na szalonym i dynamicznym gameplayu. Widowiskowych starć w Automacie nie brakuje, jednakże znacznie większą rolę odgrywa fabuła oraz cała konstrukcja świata i historia z nim związana. Przygody androidów 2B i S9 z serii YoRHa to intymna podróż w głąb człowieczeństwa i sensu istnienia. Brzmi górnolotnie, ale na szczęście tak nie jest. NieR porusza niezwykle istotne wątki, jednakże robi to w sposób mocno stonowany, pozbawiony patetycznych przemówień czy przesadnie podniosłych scen. Nie często to piszę, ale NieR: Automata to gra piękna w każdym calu. Takich emocji nie znajdziecie prawdopodobnie w żadnej europejskiej i amerykańskiej produkcji.

 
1 2 3 4 5 6
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja1 komentarz

  1. Nier automata, Horizon zero dawn, Uncharted zaginione dziedzictwo, Dishonored Death of the outsider jak( każda inna część ! ;) )

Zostaw komentarz