Najlepsze gry 2017 roku na PlayStation 4. Japońska jakość

3

To był dobry rok dla posiadaczy PlayStation 4.

Ostatnie miesiące (a rok jeszcze się nie skończył!) były dla fanów PlayStation wręcz rozpieszczające. Konsola japońskiego giganta regularnie była atakowana świetnymi tytułami, zarówno tymi multiplatformowymi, jak i ekskluzywnymi. W poniższym tekście przyjrzycie się najlepszym grom, jakie w 2017 roku trafiły na platformę Sony. Na dobór tytułów do naszego zestawienia nie miały wpływu oceny i komentarze w platformie Steam czy w serwisie Metacritic, kierowaliśmy się jedynie własnymi odczuciami. Zadanie do łatwych nie należało, ale myślę, że się udało. Zapraszam do czytania!

Kliknij banner, żeby przejść do tekstu.
Kliknij banner, żeby przejść do tekstu.

#YAKUZA 0 <- link do recenzji

Początkowo do Yakuzy 0 podchodziłem dosyć sceptycznie, ponieważ dotychczas odrzucały mnie trochę japońskie dziwactwa tej serii. Kiedy jednak posiedziałem dłużej przy grze, z miejsca pokochałem wszystko co z nią związane. Produkcja SEGI oferuje masę różnorodnych aktywności, począwszy od grania na automatach w stare gry, poprzez wyścigi zabawkowymi samochodami, a na prowadzeniu lokalu dla dorosłych kończąc. Rozgrywka potrafi wciągnąć na wiele, wiele godzin, jednakże to nie ona jest tutaj najważniejsza, tylko fabuła. Historia przygotowana przez producenta to prawdziwa perełka kina gangsterskiego połączonego z komedią absurdów i wzruszającym melodramatem. Takie połączenie mogłoby nie wypalić z wielu powodów, ale na szczęście SEGA wywiązała się z zadania bez żadnych potknięć. Bardzo często gracze porównują serię Yakuza do cyklu Grand Theft Auto ze względu na otwarty świat i dojrzałą, lecz przerysowaną opowieść. Nie wierzcie takim osobom – japoński tytuł praktycznie w niczym nie przypomina dzieła Rockstar Games. Według mnie, jest znacznie lepszy od GTA i to z wielu powodów.

 
1 2 3 4 5 6
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja3 komentarze

  1. Nier automata, Horizon zero dawn, Uncharted zaginione dziedzictwo, Dishonored Death of the outsider jak( każda inna część ! ;) )

  2. Gameplay can draw for many, many hours, however, it is not the most important thing here, only the plot. The story prepared by the producer is a real gem of gangster cinema combined with a comedy of absurdities and touching melodrama. Such a combination would not burn out for many reasons

    https://essaytyper.pro/

Zostaw komentarz