Najlepsze filmy rozrywkowe I połowy 2018 roku

2

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

PITBULL. OSTATNI PIES

Nie cierpię filmów Patryka Vegi, dlatego bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że marka Pitbull trafiła w ręce profesjonalnego reżysera, jakim bez wątpienia jest Władysław Pasikowski. Jego „Ostatni Pies” to kawał porządnego kina sensacyjnego, w którym znajdziemy ciekawie zarysowaną intrygę, w miarę wiarygodnie rozpisane postacie, a nawet kilka sprytnie zrealizowanych scen akcji. Nie jest to co prawda poziom „Psów”, ale film i tak stoi o kilka poziomów wyżej niż wszystkie „dzieła” Papryka Vegi razem wzięte.

RAMPAGE: DZIKA FURIA

Niesamowite jest to, że w okolicach premiery „Tomb Raidera” na nowo rozgorzała dyskusja na temat kinowych adaptacji gier wideo, a przy okazji „Rampage” praktycznie nikt nie zauważył, że film bazuje na produkcji z lat 80-tych ubiegłego wieku. A musicie wiedzieć, że wbrew pozorom, Brad Peyton naprawdę nieźle poradził sobie z materiałem źródłowym, wykorzystując wszystkie najważniejsze cechy oryginału, tj. wielkie monstra i totalną demolkę miasta. Szkoda tylko, że przez pierwszą połowę obserwujemy irytującego The Rocka, a dopiero później zaczyna się prawdziwa akcja. Mimo to, warto obejrzeć, ponieważ rozwałka zrealizowana została po mistrzowsku.

JURASSIC WORLD: UPADŁE KRÓLESTWO

„Upadłe królestwo” nie podobało mi się z wielu powodów, a moim głównym zarzutem do filmu są zbyt duże przestoje fabularne, generujące nudę. Jest jednak parę genialnych momentów w nowym „Jurassic World”, które kompletnie wgniotły mnie w fotel. Scena z wybuchającym wulkanem i ucieczką dinozaurów z wyspy wygląda rewelacyjnie (choć jest mocno przerysowana), a przy tym wywołuje masę emocji. Po seansie trochę narzekałem, ale w ogólnym rozrachunku, produkcja J.A. Bayona była na tyle strawna, że z niecierpliwością czekam na kolejną odsłonę.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3 4
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja2 komentarze

Zostaw komentarz