Najlepsze filmy rozrywkowe I połowy 2018 roku

1

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

CZARNA PANTERA

Chyba mało kto spodziewał się, że opowieść o kolesiu przebranym za kocura zyska tak dużą popularność. Jasne, za estymą „Czarnej Pantery” stoi w dużej mierze podejście do popularnych ostatnio tematów tolerancji bądź segregacji rasowej, ale, według mnie film broni się i bez tego. Nie jest to skomplikowane dzieło, ale sklecone na tyle dobrze, że nie cierpi się podczas seansu. Pozycja obowiązkowa dla miłośników Marvel Cinematic Universe, a myślę, że nawet osoby nieobcykane z tym uniwersum znajdą tutaj coś dla siebie.

ATAK PANIKI

Dzieło Pawła Maślona to przede wszystkim porządny dramat, w którym ogromną rolę odgrywa również humor. Wrzuciłem ten film do zestawienia, ponieważ tak dobrze zrealizowanego filmu rozrywkowego w Polsce nie widzieliśmy już dawno. Jednocześnie „Atak paniki” nie jest bezmyślną papką, tylko produkcją, która próbuje przekazać coś więcej. Absolutnie uwielbiam ten film i liczę na to, że jego twórca będzie miał okazję jeszcze niejednokrotnie zaskoczyć nas czymś równie pokręconym.

DEADPOOL 2

Nie ukrywam, że po drugiej odsłonie przygód Deadpoola oczekiwałem czegoś znacznie bardziej porąbanego, a przede wszystkim, wykonanego z większą swobodą i oryginalnością. Film niestety dosyć bezpiecznie podążał utartymi ścieżkami kina superbohaterskiego, jednakże i tak nie można odmówić mu uroku. Lubie prostacki humor, dlatego podczas seansu rechotałem do rozpuku. Mam natomiast nadzieję, że przy potencjalnej „trójce”, Ryan Reynolds z ekipą pójdą o krok dalej i w końcu przedstawią historię, od której wybuchną nam czaszki.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3 4
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja1 komentarz

Zostaw komentarz